Napriek tomu, že vo svete nenájdete krajinu, kde by bol tento typ svadby právne uznaný, tak jedna taká svadba sa uskutočnila nedávno v Japonsku. Mladému ženíchovi Akihiko Kondovi nevadili ani nechápavé pohľady ľudí, ktorí boli na svadbe prítomní. A tak sa môže pochváliť prvou svadbou s hologramom na svete.

Zdroj: https://edition.cnn.com/2018/12/28/health/rise-of-digisexuals-intl/index.html?no-st=1547809238

Výskumníci tvrdia, že takéto správanie je síce zvláštne, ale na druhej strane aj pochopiteľné, pretože technologické trendy a sociálne fenomény nás ovplyvňujú čoraz viac a viac. Digitálne interakcie nahrádzajú osobné kontakty na celom svete. A keďže spoločnosti ako Google, Amazon a Tencent investujú miliardy do rozvoja umelej inteligencie, ľudia čoraz ťažšie rozlišujú skutočných ľudí od tých umelo vytvorených. Dnes už nie je vôbec zvláštne, keď sa človek rozpráva so svojím virtuálnym asistentom v počítači či vo svojom telefóne.  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Hologram dokáže pozdraviť, zapnúť a vypnúť svetlá, no nedokáže milovať a prejavovať lásku. Kondovi to však vôbec nevadí, on hologram napriek tomu miluje. Jedným z vysvetlení prečo sa naviazal na hologram boli jeho zlé skúsenosti so ženami v minulosti. V holograme našiel dokonalú verziu ženy, po ktorej vždy túžil. 

Zdroj: https://edition.cnn.com/2018/12/28/health/rise-of-digisexuals-intl/index.html?no-st=1547809238

Nový typ sexuálnej orientácie

Ľudia ako je Kondo sú druhou vlnou digisexuálov, teda ľudí, ktorí vidia technológiu ako súčasť svojej sexuálnej identity. Zatiaľ čo prvá vlna digisexuálov používa technológie, ako sú aplikácie na rozpoznávanie údajov, ktoré využívajú a uľahčujú im spojenie s druhými, digitalizovaná druhá vlna nevníma človeka ako základ pre romantickú skúsenosť.

Komentáre