Ak ste vernými fanúšikmi kultového seriálu PRIATELIA, určite vám neunikli zaujímavosti, že celý seriál sa v skutočnosti nakrúcal v Los Angeles a nie v Newyorku, a interiér kaviarne existoval len v štúdiu. No okrem týchto faktov je tu ešte pár zaujímavých informácii, ktoré budete určite radi poznať. 

canyon-news.com

1. V kaviarni sa počas 10. sérií zmenilo veľa, oranžová pohovka ale zostala stále rovnaká.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

2. Pohovka sa do seriálu dostala zo suterénu štúdií Warner Bros.

3. Počas prvej série bola scenéria za oknami Central Perk maľovaná, až v ďalších sériách pribudla scéna s časťou mestského bloku.

4. V seriáli pôvodne nemala byť miestom stretnutí kaviareň, ale reštaurácia, vraj preto, že kaviareň pripadala producentom príliš trendová.

5. Seriál sa mal pôvodne volať Insomnia Cafe.

secretlosangeles.com

6. Posledný diel seriálu sa končí tým, že Priatelia odchádzajú do Central Perku vypiť si na ikonickom gauči svoju poslednú kávu.

7. Central Perk bol v roku 2008, teda 4 roky po skončení seriálu, znovu postavený ako časť múzejnej expozície v kalifornských štúdiách Warner Bros.

8. Kaviareň má po svete veľa imitácií. V roku 2006 si iránsky podnikateľ zaregistroval názov kaviarní v 32 krajinách. Výzdoba v nich je inšpirovaná Priateľmi a v každej je replika známeho gauča.

9. V roku 2016 bola v Singapure otvorená replika Central Perku, ktorá ako jediná mimo územia USA dostala od Warner Bros licenciu na používanie duševného vlastníctva.

10. Medzi stavebnicami Lego nájdete aj imitáciu Central Perku so všetkými priateľmi vrátane manažéra kaviarne Gunthera.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here