Keď sa Brock Harris vracal domov do Queenslandu po 12-hodinovej šichte, dostal pokutu. „Ako som odbáčal do ulice, odstavila ma policajná hliadka a oznámila mi, že musím zaplatiť pokutu, lebo som počas jazdy pil vodu,“ opisuje Brock situáciu, ktorá ho stála 173 dolárov a zároveň jeden trestný bod pripísaný k vodičskému preukazu. „Ak je dodržiavanie pitného režimu pri takmer 40-stupňových teplotách v rozpore so zákonom, tak to zaplatím,“ rozčuľuje sa.

webnoviny.sk
Policajt si ale svoje konanie odôvodnil tým, že sa mladík nedostatočne venoval jazde, a že si koniec koncov robí len svoju prácu. „Udeliť pokutu v týchto prípadoch môžeme iba vtedy, ak vodič pri konzumovaní vody za volantom ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky. Na ceste je veľa vodičov, ktorí pijú vodu bezpečne a nikoho tým neohrozujú. Takí pokutu nedostanú,“ vyjadril sa šéf policajného oddelenia David Johnson.
diva.aktuality.sk
Nakoniec tiež dodal, že výška pokuty ani len nezodpovedá skutku, ktorého sa Brock údajne dopustil. Podľa ministerstva dopravy totiž v Queenslande vodičom za nedostatočnú pozornosť počas jazdy udeľujú pokutu vo výške až 533 dolárov a tri trestné body do záznamu. „Nesústredení vodiči predstavujú nebezpečenstvo nielen pre seba a svojich spolucestujúcich, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Strata sústredenia trvá iba zlomok sekundy a môže mať fatálne následky,“ dodal Johnson.

 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here