Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Cieľom módnych návrhárov je vždy zaujať niečím novým, extravagantným, iným. Do svojich nových kolekcií sa často snažia často pridať gýčové či až kontroverzné prvky len preto, aby sa o ich kúsky strhla na trhu bitka. No nie vždy to musí byť šťastné rozhodnutie a rovnako ako v iných odvetviach umenia, aj v móde platí, že existujú určité hranice, ktoré by nemali byť prekročené.

Zdroj: Loewe

Španielska módna značka Loewe pred nedávnom uviedla na trh kolekciu, ktorá sa s veľkým pochopením zo strany ľudí nestretla, práve naopak – vyvolala búrlivú vlnu kritiky a musela byť dokonca stiahnutá z predaja. Módny návrhár tejto značky, William De Morgan, totiž uviedol na trh kolekciu, ktorá priveľmi kopírovala odevy väzňov z koncentračného tábora, čím nahneval ľudí. V rámci kontroverznej kolekcie bola uvedená košeľa, bunda a nohavice, na ktorých boli čierne a biele pruhy. Cena celej kolekcie bola 1 670€.

Zdroj: Loewe

Španielska kolekcia a jej podobnosť s odevmi z koncentračných táborov spôsobila rozruch nielen na Instagrame – znepokojení zákazníci „bombardovali“ módnu spoločnosť prostredníctvom e-mailov a telefonátov so svojimi sťažnosťami. Značka Loewe sa verejnosti za svoj prešľap ospravedlnila a z predaja kolekciu okamžite stiahla. Kritika spoločnosti sa na ňu za toto faux-pas však valí aj naďalej.

Komentáre