Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Škola v Portchestri sa postarala o celosvetový mediálny škandál. Jedna zo študentiek, 14-ročná Kada Jones, totiž z osobných dôvodov nemohla na vyučovanie nosiť kompletnú školskú uniformu ako ostatní študenti. Škola totiž nemala jej veľkosť sukne a Kada si kvôli kilám navyše predpísanú uniformu jednoducho obliecť nemohla. Na vlastné náklady si teda zaobstarala inú sukňu, s ktorou však vedenie školy nesúhlasilo, a na vyučovanie ju v nej odmietlo pustiť.

Zdroj: dailymail.co.uk

Dievča, ktoré škola označila za „príliš veľkú“ na školskú uniformu, si muselo vybrať – buď sa bude učiť doma, alebo bude v škole sedieť izolovaná od ostatných, „slušne“ oblečených spolužiakov. Jej nová sukňa totiž nespĺňala predpísané požiadavky a porušovala vnútorné nariadenia školy. 14-ročné dievča v minulosti takýto problém nemalo, a to aj napriek tomu, že spodnú časť uniformy si, rovnako ako teraz, kúpila individuálne podľa svojich potrieb a vo svojej veľkosti.

Zdroj: dailymail.co.uk

Kada sa ale nedala zo strany školy diskriminovať a každú stredu chodievala na prvé dve hodiny na vyučovanie – potom ju vedenie školy z triedy vyhodilo. Riaditeľ totiž stále trval na tom, že pokiaľ na sebe nemá sukňu patriacu k uniforme, nemôže sa zúčastňovať vyučovania. A na argument dievčaťa a jej matky, že jej konfekčnú veľkosť uniformy škola nemá, dostali odpoveď, že Kada je príliš veľká na to, aby sa do školskej uniformy zmestila. Inak povedané, začarovaný kruh.

Zdroj: dailymail.co.uk

Kada sa pre prístup školy veľmi trápila, no zároveň sa chcela k spolužiakom do školy vrátiť. Po medializácii problému a po tom, ako matka pre do médií povedala, že počas minulých rokov táto sukňa nikomu neprekážala a nikto to neriešil, škola svoj prístup prehodnotila. Momentálne sa situáciu snaží vyriešiť tým, že Kade v súlade so školským poriadkom a predpismi zoženú vyhovujúcu uniformu. Tým by sa mal efektívne vyriešiť problém oboch strán, otázne je, ako dlho to bude trvať. 

Komentáre