V malajzijskom obchodnom centre sa chytajú za hlavu. Po tom, ako boli v Malajzii pre koronavírus nútení prejsť k bezpečnostným opatreniam a zatvoriť obchody, bola pre predajcov veľkou ranou strata tržieb. Keďže predlžovanie doby, počas ktorej bolo nutné ponechať prevádzky zatvorené, sa štyrikrát predlžovala, tovar v zatvorených obchodoch stál a nič sa s ním nemohlo robiť. Keď majiteľ koženej galantérie prišiel po dvoch mesiacoch do svojej predajne, zostal naozaj nepríjemne prekvapený.

Ani peňaženky sa jej nevyhli
Zdroj: mothership.sg

Zistil totiž, že koronavírus ho pripravil nielen o tržby, ale už aj o tovar. Dvojmesačná uzávera obchodného centra urobila svoje aj s koženými výrobkami, ktoré mal v predajni vytavené. Kombinácia vysokej vlhkosti, ktorá v tejto krajine prevláda a nevetraného vzduchu v niekoľko týždňov uzatvorenej predajni spôsobili, že kožené výrobky začala napádať pleseň. Kožené topánky, opasky, ruksaky – to všetko majiteľ našiel pod bielou vrstvou plesne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Pleseň spôsobil najväčšiu škodu na topánkach
Zdroj: mothership.sg

V hlave teraz viacerým ľuďom vŕta ako je možné, že výrobky zo 100% pravej kože bez syntetických materiálov mohla napadnúť pleseň. Tá okrem výrobkov z pravej kože napadla aj produkty zo syntetiky, na ktorých však zanechala viditeľnejšie stopy. Majiteľ sa domnieva, že za túto skazu môže vypnutá klimatizácia v uzatvorenej predajni v kombinácii s faktom, že s koženým tovarom sa 2 mesiace vôbec nemanipulovalo, a tak mali plesne ideálne podmienky na šírenie. Podľa najnovších informácií by sa mali obchody v Malajzii otvoriť už 9. júna. Majitelia prevádzok aj zákazníci teda netrpezlivo dúfajú, že vláda opatrenia opäť nepredĺži.

V Malajzii splesnel drahý tovar z kože
Zdroj: mothership.sg

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here