Možno vám teraz nezáleží na tom, ako trávite svoje dni, avšak rada od 24 – ročného umierajúceho chlapca sa možno dotkne aj vás. Zverejnil svoj príbeh na internete a ten sa stal odvtedy virálny. Veríme, že si niečo z neho vezmete k srdcu a uvedomíte si, že máme len málo času. Mali by sme ho preto využiť naplno. Milovať a žiť najviac ako sa len dá.

trendweb.sk

„Mám iba 24 rokov, ale mám vybranú kravatu do rakvy. Už o pár mesiacov. Na môj pohreb. Nehodí sa mi síce k obleku, ale je vhodná na danú príležitosť. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Rakovinu mi diagnostikovali príliš neskoro na to, aby mi dali nádej na dlhý život. Uvedomil som si, že najdôležitejšie na smrti je to, aby z tohto sveta odišiel človek lepší, než na neho prišiel a niečo tu zanechal. Spôsob akým som žil, nemal zmysel, pretože som neurobil nič pôsobivé. Skôr ma trápilo tak veľa vecí. Keď som sa dozvedel koľko času mi zostáva, veci sa zrazu preriedili a zostali len tie najdôležitejšie. Píšem vám trochu sebecky. Chcem dať svojmu životu dodatočne zmysel a podeliť sa o to, na čo som prišiel. Nepremrhajte svoj čas prácou, ktorú nemáte radi. Je zrejmé, že nemôžete uspieť v niečom, čo vás nebaví. Trpezlivosť, vášeň, odhodlanie, to všetko príde, ak milujete to, čo robíte.

-Je hlúpe báť sa názoru iných. Strach oslabuje a paralyzuje. Pokiaľ mu to dovolíte, bude to len horšie a horšie. Počúvajte svoj vnútorný hlas a vypočujte ho. Možno budete v očiach druhých šialenci, pre iných však legendami.

– Majte svoj život pod kontrolou. Prevezmite za neho zodpovednosť a za všetky veci, čo sa vám stanú. Obmedzte zlozvyky a snažte sa žiť lepší život. Nájdite si šport, ktorý vás bude baviť. A neprokrastinujte. Formujte svoj život podľa rozhodnutia, ktoré ste urobili, nie podľa tých, ktoré ste neurobili.

– Oceňte ľudí okolo seba. Vaše vzťahy a priateľstvá budú vždy nekonečným zdrojom lásky a sily. Neberte ich ako samozrejmosť.

Je pre mňa náročné vyjadriť všetky svoje pocity o tom, aké dôležité je sa riadiť vyššie uvedeným. Verím, že budete počúvať aspoň toho, kto prežíva niečo podobné ako ja a vie aký vzácny je čas.

Nie som sklamaný pretože viem, že posledný deň môjho života bude mať zmysel. Ľutujem však, že neuvidím toľko vecí, ktoré sa vyvinú. Dúfam, že vojna v Sýrii a na Ukrajine čoskoro skončí. Staráme sa o zdravie a integritu svojho tela, a to až do smrti. Potom zistíme, že telo je len schránka – balíček na doručenie osobnosti, myšlienok, nádejí a projektov na tento svet. Ak sa v tomto balíčku nenachádza nič, čo ho dokáže zmeniť, zmizne. Viem, že každý z nás má potenciál, ale vyžaduje si dávku odvahy na jeho zrealizovanie.

Môžete sa plaviť životom sprevádzaní náhodnými okolnosťami, mrhať deň za dňom, hodinu za hodinou. Alebo môžete bojovať za to, čomu veríte a napísať skvelý príbeh o svojom živote. Verím, že sa rozhodnete správne. Zanechajte na tomto svete stopu.

Majte zmysluplný život, bez ohľadu na to, čo si pod tým vykladáte. Choďte si za tým. Miesto, na ktorom žijeme je krásne ihrisko, kde je možné naozaj všetko. Nie sme tu večne. Náš život je krátka iskra na tejto planéte, ktorá má neuveriteľnú rýchlosť a smeruje do tmavého neznámeho vesmíru. Užite si život s vášňou. Urobte ho zaujímavý. Nech sa počíta!

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here