Malebná turčianska dedinka sa uplynulý víkend celá vyzdobila kvetmi a rôznymi inými rastlinami od výmyslu sveta. Na túto akciu sa už každoročne zíde pestrá škála návštevníkov a remeselníkov zo širokého okolia. Tí si sem chodia nakúpiť najrôznejšie kvety a rastliny, alebo sa jednoducho len pokochať krásnymi remeselnými a aranžérskymi výtvormi iných. Iní sem zas prídu aj s celou rodinou ochutnať miestne špeciality a pozrieť si sprievodné kultúrne akcie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Hlavná, centrálna ulica obce bola lemovaná súťažnými výtvormi kvetinárov a aranžérov. Pri vstupe na akciu dostal automaticky každý návštevník hlasovacie lístky, pomocou ktorých mohol hlasovať a tým vybrať víťaza a jeho najkrajší výtvor. Na druhej strane ulice sa zase nachádzali remeselníci predávajúci svoje výtvory ako aj mnoho stánkov s jedlom a občerstvením. Hlavným bodom programu bola už spomínaná súťažná výstava kvetov a záhradnícka tombola. Počas celej akcie návštevníkov zabával aj už spomínaný bohatý kultúrny program, ktorý zahŕňal ľudové tance a koncerty.

Zaujímavosťou boli určite aj jednotlivé domčeky v celej obci, ktoré mali v rámci akcie vyzdobené priedomia zaujímavými rastlinami a pestrými kvetmi. Po skončení celodenných výstav a celého programu sa všetci návštevníci zabávali do skorých ranných hodín.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here