• Hoci bola spoločnosť New Balance pôvodne založená v americkom Bostone, jej zakladateľ, spomínaný W.J. Riley, bol prisťahovalcom z Anglicka. Až po jeho smrti sa značka rozšírila aj na Britské ostrovy, no dalo by sa povedať, že jej identita je minimálne tak britská, ako americká.
  • New Balance Trackster boli prvými teniskami, ktoré sa vyrábali v rôznych šírkach. Symbolizovalo to snahu značky dať každému obuv, ktorá by najlepšie pokrývala individuálne potreby. Model 577 bol dokonca vyrobený v špeciálnej farebnej kombinácii čiernej a striebornej – tieto topánky boli určené izraelským ozbrojeným zložkám.
zdroj: luckyfeetshoes.com
  • Jedným z usmernení, ktoré spoločnosť New Balance používa a ktoré zároveň definuje jej filozofiu, je aj to, ktoré sa týka spôsobu výroby. Značka sa snaží vyhnúť presunu výroby do zahraničia pokiaľ sa to len dá. Aby každý pár mohol niesť hrdý odznak „Made in USA“, musí aspoň 70% materiálu, ktorý sa používa na výrobu topánok, pochádzať z USA.
  • Symbolické „N“, ktoré zdobí bok každého páru tenisiek New Balance, nebolo vždy súčasťou dizajnu. Myšlienka rozlišovacej značky vznikla, keď sa Terry Heckler, hlavný dizajnér firmy, rozhodol, že nevýrazné modely potrebujú novú identitu.
zdroj: youtube.com

Ďalším rozlišovacím prvkom sú čísla namiesto pomenovania konkrétnych modelov. Ide o filozofiu, na základe ktorej má byť pozornosť zákazníkov pripútaná ku značke a nie k menu konkrétneho modelu.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here