Špecialista v oblasti kynológie, Číňan Paj Jen sa venoval výcviku policajných psov zhruba 15 rokov počas ktorých, jeho výcvikom prešlo viacej ako 30 špičkových služobných psov. Psí profesný život však na polícii nebýva príliš dlhý a ich osudy sú mnohokrát trpké a kvôli úrazu už svoju prácu ďalej nemôžu vykonávať. Svoje životy potom často krát už len dožívajú opustení v zlých podmienkach. Paj Jen sa preto rozhodol na prenajatom pozemku v blízkosti čínskeho mesta Chang-chou vybudovať psí domov dôchodcov. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Keď som raz videl svojho bývalého zverenca, priviazaného na reťazi vedľa misky so zelenou vodou, došlo mi, že niečo musím urobiť.“  Ich osudy sú často trpké a aj preto musia veľmi často svoju službu ukončiť skôr akoby sami chceli a rady veterinárov sú jednoduché – utratiť. „Pokiaľ však je človek ochotný s nimi stráviť toľko času koľko ja, nemôžem jednoducho dopustiť aby boli odsúdení na smrť,“ opisuje celý svoj projekt a krásnu myšlienku Paj Jen. 

Za svojimi psami chodieva trikrát za deň, nakŕmi ich, okúpe a pokiaľ je treba ošetrí. Zvyšok svojho voľného času sa s nimi jednoducho prechádza a hrá.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here