Výskumníci z kliniky Hirslanden vo Švajčiarsku uskutočnili zaujímavý výskum na vzorke 18 mužov a 30 psov rôznych plemien. Cieľom bolo zistiť, kde sa nachádza viacero baktérií, či v brade alebo v srsti psa. Výsledky, ku ktorým prišli, vyvolali vlny rozličných názorov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
View this post on Instagram

?⚓️ What a Fucking BadAss ? —————————————————? BEARDMODEL ▶️ @ ◀️ —————————————————Follow & Support ?@bartbruderschaft ? For the biggest BadAss Beards 24/7 ?????????? —————————————————If you wanna be featured send us a high quality picture of your motherfucking beard!! ??? —————————————————#beard #bartbruderschaft ##bart #vollbart #beardstyle #beards #beardedman #beardoil #beardman #beardmen #beardbalm #instabeard #instabeards #tattoos #ink #fashion #viking #vikings #beardedvillains #beardedlife #dollarbeardclub #brotherhood #beardporn #beardsex #barber #barbershop #hairstyle #pogonophile #beardedlife

A post shared by ⚔️BARTBRUDERSCHAFT⚔️ (@bartbruderschaft) on

Každý muž vo veku od 18 do 76 rokov mal v brade vysoké počty baktérií. Kým len 23 z 30 psov malo rovnaký výsledok. Ostatní testovaní psi zaznamenali stredné až nízke hladiny. 7 mužov malo na sebe také množstvo baktérií, že už presahovalo primeranú hranicu a mohli by im spôsobiť zdravotné komplikácie.

https://www.instagram.com/p/BwhxHHdH2Pi/

Autor štúdie Andreas Gutzeit sa vyjadril „Výskumníci zistili výrazne vyššiu bakteriálnu záťaž vo vzorkách odobratých z brady mužov v porovnaní so srsťou psov.” To teda podľa tejto štúdie naozaj znamená, že bradatí muži majú na sebe viac baktérií ako psy.

Komentáre