Ekologický toaletný papier

Vedeli ste, že až 27 tisíc stromov je potrebných na výrobu toaletného papiera pre ľudstvo na jeden jediný deň? Pomôcť sa dá aj výmenou toaletného papiera za jeho ekologickú verziu. Zvoľte si toaletný papier, ktorý je vyrobený z recyklovaného papiera, nepoužíva plasty vo svojom obale alebo ponecháva menej uhlíkovej stopy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
https://www.instagram.com/p/BtjNdKlAiKg/

Plniteľné šampóny a kondicionérové ​​fľaše

Väčšina kúpeľňových regálov je naplnená plastovými fľaškami a nádobami. Nákupom plniteľných šampónov a kondicionérových fliaš ich môžete používať dlhšie. Nemusíte tak neustále nakupovať nové fľaše, a tým pádom vzniká menej plastového odpadu.

Tuhé mydlá namiesto fliaš

Ďalšou jednoduchou zmenou vďaka, ktorej bude vaša kúpelňa viac ekologickou, je nákup mydla v tuhom stave namiesto tekutého v rôznych plastových fľašiach. Vďaka takejto forme mydla pomôžete nielen životnému prostrediu, ale ušetríte aj peniaze, lebo vám mydlo v takejto podobe vydrží dlhšie ako vo forme tekutej.

Bambusové zubné kefky

Plastové zubné kefky sú v takmer každej kúpeľni, ale sú ďalším príkladom produktu, ktorý zapĺňa skládky. Bambusové zubné kefky sú však trvalo pestované a majú biologicky odbúrateľné rukoväte. Bambusové drevo je tiež prirodzene antimikrobiálne. A aj voľbou takejto zubnej kefky môžete pomôcť životnému prostrediu. 

Komentáre