Stretli sa aktuálne dvaja najväčší kandidáti na titul v Premier League. Manchester City doma vyzval od mája neporazený Liverpool. Hostia mali pred zápasom náskok siedmich bodov. Citizens však vyhrali a v tabuľke sa priblížili svojmu súperovi. Tréner Pep Guardiola oslavoval triumf nad svojím sokom Jürgenom Kloppom.

O tejto bitke sa na ostrovoch písalo a hovorilo dlho dopredu. Ak by Liverpool vyhral, ​​mal by na čele tabuľky náskok desiatich bodov na City. To sa ale nestalo.
Pep Guardiola červený vlak vedení Jürgenom Kloppom zastavil a v Anglicku sa o zápase píše ako o jednom z najúžasnejších v histórii.
Guardiola žiaril. „Pre nás to bolo ako finále. Vedeli sme, že keď prehráme, je takmer po nádejach na titul,“ priznal pre SkySports. „Ale stále musíme mať na pamäti, že Liverpool vedie tabuľku o štyri body,“ dodal.
Bývalý záložník Michael Brown, ktorý za City odohral v 90. rokoch 88 zápasov mal pre stretnutie len slová chvály. „Neuveriteľný zápas, aký štadión Etihad ešte nikdy predtým nezažil,“ neskrýval nadšenie pre BBC. „Hralo sa na maximum od prvej minúty. Radosť taký zápas sledovať.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Rovnako nadšený bol aj Chris Waddle, bývalý hráč Tottenhamu a anglickej reprezentácie. „City hralo ako nikdy predtým, boli veľmi agresívny. Ukázalo sa tak, že dokážu hrať podobne ako Liverpool, aj keď to nie je ich štýl. Dôležitý zápas pre boj o titul,“ zhodnotil.
Trénera Liverpoolu Klopp mrzeli predovšetkým nepremenené šance. „Mane trafil tyč. Mali sme niekoľko gólových šancí,“ pripomenul. „SANE bohužiaľ pre nás z podobného miesta, odkiaľ sme mali šancu my, skóroval.“
Už v 18. minúte John Stones veľmi pohotovým sklzom dokázal loptu o centimetre (ako potvrdila aj goal-line technológie) vykopnúť z bránkovej čiary. Salahov pokus zo záveru stretnutia zasa vyrazil Ederson.

Kloppovo hodnotenie hry bolo triezve. „Každý musel cítiť, že miestami sme sa dostávali pod veľký tlak. Na druhej strane som rád, že sme sa z neho dokázali vymaniť a svojou aktivitou dokázali súpera zatlačiť do defenzívy,“ vracal sa k priebehu stretnutia.
Kloppa veľa rozhnevala situácia, ktorá sa odohrala po polhodine hry. Vincent Kompany si vyšliapol ostrým sklzom proti Mohamedovi Salahovi a rozhodca mu udelil žltú kartu. „Mám Kompanyho rád, je to skvelý hráč. Ako to ale nemohla byť červená karta? Bol to posledný hráč a takto do neho zašiel. Keby ho trafil len o trochu viac, nezahral by si do konca sezóny,“ neodpustil si rýpnutie Klopp.

A nebol by to Klopp, aby nešiel proti prúdu. „Myslím si, že ani pre jeden tím to nebol najlepší zápas sezóny. Navzájom sme si to veľmi sťažili. Mám vysoké nároky a mohli sme rozhodne hrať lepšie, ale nikdy nemôžete dominovať vo všetkých zápasoch. Len je škoda, že s trochou šťastia to mohlo byť 2: 2, „dodal svoj názor.
Lenže Liverpool nevyrovnal a prvýkrát od mája v Premier League prehral. Historicky prvýkrát tak tabuľku vedie tím len o štyri body, aj keď stratil v priebehu sezóny (zatiaľ odohraných 21 kôl) len deväť bodov.
Jasnejšie môže byť už v ďalšom kole. Liverpool mieri do Brightonu, City doma uvíta Wolverhampton.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here