Neuveriteľné, čo sa na svete deje v 21.storočí! Zatiaľ čo v niektorých krajinách sa obyvatelia tešia z pokrokov v oblasti medicíny, technológie a vzdelania, Vietnam sa môže „pochváliť“ tým, že týra zvieratá kvôli finančnému zisku. Reč je o dvoch exemplároch veľmi vzácneho druhu medveďa ušatého, samca a samice, ktorých krutí majitelia v extrémne zlých podmienkach držali v stiesnených klietkach vyše 15 rokov. Zvieratá trpeli hladom, nedostatkom pohybu a absenciou základnej starostlivosti. Majitelia ich vlastnili iba kvôli jednej veci – žlči, ktorú z nich získavali a následne predávali pre účely tradičnej čínskej medicíny.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: dailymail.co.uk

Medvede žili uväznené v tomto prostredí dlhých 15 rokov. Keď sa o tejto situácii dozvedeli úrady a prišli ju riešiť, zostali v šoku. Zvieratá boli zanedbané, hladné, bez zubov a na niektorých miestach tela im chýbala srsť. Okamžite boli prevezení do veľmi vzdialenej časti Vietnamu, kde sa ich ujali zverolekári. Tí potvrdili, že zvieratá boli vo veľmi zlom stave – majitelia ich kŕmili múkou, v dôsledku čoho im neskôr vypadali zuby, srsť a oslabilo sa ich celkové zdravie. Dôvod, pre ktorý boli tyrani ochotní urobiť niečo takéto mnohých pobúril, no dal sa očakávať – finančný zisk. Medvedia žlč sa vo Vietname vo veľkom používa ako súčasť tradičnej čínskej medicíny a na čiernom trhu je jej cena veľmi vysoká.


zdroj: dailymail.co.uk

Vietnam sa po prevalení tohto prípadu rozhodol rázne zakročiť proti týraniu medveďov za účelom získavania žlče. Vláda si je vedomá, že na tomto území funguje ešte niekoľko stoviek ďalších medveďov s rovnakým osudom a preto plánuje do roku 2020 definitívne zrušiť všetky spoločnosti a farmy, kde dochádza k chovaniu ( a samozrejme aj týraniu) medveďov za účelom získavania a následného predávania žlče.

Komentáre