Hviezdu filmového plátna si celkom určite pamätáte z filmov ako Trestná Lavica, Vyslobodenie, Poliš a bandita, Hráč alebo Hriešne noci. Reynoldsov manažér, Erik Kitzer oznámil túto smutnú správu svetu vo štvrtok. Podľa jeho slov bol Burt hospitalizovaný v nemocnici Jupiter Medical Centre na Floride z dôvodu infarktu. Posledný krát vydýchol obklopený v kruhu svojej rodiny.

zdroj: newscentermaine.com

Burt Reynolds sa narodil 11.2. 1936 v meste Waycross v štáte Georgia. Ako malý vyrastal v Palm Beach, kde jeho otec pracoval ako šerif. Keď mal malý Burt 14 rokov, podarilo sa mu získať futbalové štipendium na Floridskej Štátnej Univerzite. Bol úspešným hráčom amerického futbalu, no svoju kariéru musel ukončiť pre zranenie pri autohavárii.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Keď mu bolo asi 20, odišiel do New Yorku, kde sa začal učiť herectvu a privyrábal si umývaním riadu, ďalej ako vyhadzovať alebo kaskadér pre televíziu. Na filmovom plátne debutoval v roku 1956 po boku ďalšieho slávneho kolegu, Charltona Hestona vo filme Pan Roberts. Prvé väčšie úlohy však stvárnil až vo filmových seriáloch Riečna Loď, Dym z Hlavne alebo Hawk. 

Počas svojej kariéry bol niekoľko krát nominovaný na Oscara a Zlatý Glóbus. Za svoje stvárnenie vo filme Hriešne Noci získal Zlatý Glóbus a ocenenie za najlepší výkon vo vedľajšej roly. Taktiež sa venoval humanitárnej činnosti a značnú časť peňazí venoval na pomoc deťom z Černobyľu. Zomrel vo veku 82 rokov.

 

Komentáre