Film, ktorý svetové médiá označujú pojmom “fenomenálny.” Film, ktorý zarobil milióny v naozaj krátkom čase a stal sa rekordérom v histórii kinematografie. Majstrovské dielo, ktoré zbiera jedno ocenenie za druhým… Bohemian Rhapsody si podmanila celý svet vďaka svojej originalite a spojeniu skvelej hudby skupiny Queen a pútavému príbehu jej frontmana. Najnovšie svet obletela informácia o tom, že sa tomuto hitu podarilo preraziť až do Číny. Uvedenie filmu v tejto krajine má však jeden háčik.

zdroj: esquireme.com

Čína si totiž potrpí na cenzúru a tej sa bohužiaľ nevyhne ani Rami Malek a scény, v ktorých sa akokoľvek rozoberá sexuálna orientácia Freddieho Mercuryho. Pravidlá tejto krajiny sú jasné: buď film prejde rozsiahlou úpravou, pri ktorej sa vystrihne všetok nevhodný ( čo znamená homosexuálny a provokatívny) obsah, alebo sa premietanie úplne zakáže. Číňania by tak nikdy v kinách neuvideli scény, kde sa herec priznáva k homosexualite, intímne zábery s mužmi a scény, kde môžeme vidieť požívanie drog a návykových látok.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Množstvo fanúšikov filmu sa búri, pretože homosexualita, kontroverzia a drogy boli súčasťou života Freddieho Mercuryho a celý film sa v podstate opiera práve o tieto témy. Či sa nakoniec podarí Bohemian Rhapsody upraviť podľa špeciálnych podmienok Číny do špeciálneho formátu ukáže čas. Premiéra filmu v tejto krajine je však naplánovaná na marec 2019, tak pevne veríme, že aj Číňania sa budú môcť, aj keď v trochu ochudobnenej verzii, nechať uniesť jedinečným príbehom, aký Bohemian Rhapsody predstavuje.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here