Po tom, ako v priebehu minulého mesiaca kiná zažívali boom vďaka filmu Zrodila sa hviezda, v ktorej si hlavné úlohy strihli Lady Gaga a Bradley Cooper, v novembri do popredia vysúpil film, ktorý sa v momente stal kinohitom a túto romantickú drámu strčil do vrecka ľavou zadnou už v priebehu pár dní. Reč je o biografii Freddieho Mercuryho a slávnej kapely Queen, ktorej hity žijú dodnes.

zdroj: esquireme.com

Freddie Mercury, vlastným menom Farrokh Bulsara, bol svetu známy najmä pre dve veci: pre svoj výnimočný hlas a výrazný chrup. Vo filme ho stvárňuje sympatický herec Rami Malek, ktorý okamžite vyvolal vlnu pozitívnych ohlasov u divákov – tí sú nadšení z jeho hereckého výkonu a prejavu. Celkovú atmosféru filmu dotvárajú scény a postavy založné na realite. Aj keď snímka vo viacerých bodoch nejde úplne podľa línie umelcovho života a nedrží sa striktne ani toho, ako to v kapele fungovalo a veľa vecí je vymyslených alebo dotvorených, práve to filmu dodáva akési čaro. Osobitne treba spomenúť geniálnu hudbu skupiny Queen, ktorá vyvoláva zimomriavky.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Okrem vzniku a neuveriteľne úspešného vzostupu skupiny Queen film zachytáva aj Mercuryho súkromie, ľúbostné vzťahy, bujarý život a temnú stránku úspešnej hudobnej kariéry. Mapuje obdobie od prvého kontaktu Queenu s verejnosťou až po krutú diagnózu speváka, ktorý sa vďaka svojej extravagancii a famóznemu hlasu zaradil medzi hudobné legendy.

V novembri teda kinosály ovládol Bryan Singer s bohémskou rapsódiou na život Freddieho Mercuryho. Ak ste mali možnosť vidieť ju na vlasné oči, sami viete, že sa mu podarilo natočiť niečo úžasné. A vy, ktorí ste ešte nemali tú česť vidieť, ako sa tvorila nesmrteľná hudba v storočí minulom, určite vám odporúčame kúpiť si lístok! Film, ktorého trailer vám ponúkame nižšie, sa v apríli budúceho roka dostane do predaja aj na DVD.

Trailer k filmu Bohemian Rhapsody

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here