Po slonoch a vzácnych druhoch nosorožcov sa pytliaci tentoraz zamerali aj na vtáctvo, konkrétne na plameniaky ružové. V polovici apríla sa na sociálnej sieti Facebook objavilo video, v ktorom skupinka mužov s radosťou pózuje pri svojom úlovku. Išlo o pakistanských pytliakov, ktorí v regióne Pandžáb, v ktorom platí prísny zákaz zabíjania a obchodovania so sťahovavými vtákmi, ilegálne poľovali na migrujúce plameniaky.

Zdroj: pixabay.com

Pytliaci ulovili a zabili celkovo 20 plameniakov, no ich silné reči dokazujú, že by boli schopní zabiť ich aj viac: „Mohli by sme chytiť pokojne 200 alebo 250 týchto vtákov holými rukami,“ povedal jeden z nich priamo do záberu, zatiaľ čo v ruke držal jedného z ešte živých plameniakov. Na malej drevenej lodi, na ktorej video vzniklo, bolo okrem poľovníkov množstvo mŕtvych tiel plameniakov a ďalšie 2 boli v rukách pytliakov ešte živé.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Video zverejnil Safwan Shahab Ahmed, viceprezident mimovládnej organizácie na ochranu voľne žijúcich živočíchov Pakistan Wildlife Foundation. Podľa informácií, ktoré sa podarilo získať tamojším médiám, skupina lovcov zabila všetky tieto plameniaky za 2 dni, použila na to holé ruky a brokovnicu.

VIDEO: 

 

V Pakistane je ilegálne zabíjanie chránených druhov bežným javom, no po prvýkrát ide o tento konkrétny druh vtáctva, čo veľmi šokovalo aj ochranárov. Išlo o migrujúce jedince, ktoré sa po jari vo veľkých húfoch vracali späť do teplého prostredia, ich cesta viedla cez Pakistanské mokrade do Indie. Skupina lovcov, ktorá pôvodne plánovala lov na kačice a údajne nevedela, že zabíjanie plameniakov je protizákonné, bola za svoj počin potrestaná – pytliakov odsúdili na 6 mesiacov vo väzbe. Väzeniu sa však môžu vyhnúť, ak každý z nich zaplatí pokutu vo výške 10 000 rupií, čo v prepočte vychádza na (v tomto prípade naozaj smiešnych!) 128€.

Komentáre