Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

V žilinskej nemocnici bolo včera večer poriadne rušno. Na miestny urgent totižto prišli dvaja pacienti s podozrením na infekciu koronavírusom, informovalo TA3. Nová šíriaca sa mutácia tohto vírusu s označením 2019-nCoV má pôvod v meste Wuhan v Číne a má sa za to, že chorí sa nakazili kontaktom so zvieratami na miestnom trhu, kde sa okrem iného predávajú aj plazy, netopiere, hydina mnoho ďalších exotických zvierat.

Vírus sa dokáže šíriť aj medzi ľuďmi a to konkrétne kvapôčkovou infekciou. V jeho dôsledku vzniká ochorenie dýchacieho traktu. Prípad dvoch mužov s podozrením na infekciu koronavírusom v Žiline potvrdila aj hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková, tí prišli na urgentný príjem, pričom mali cestovateľskú anamnézu – prišli z oblasti, kde sa vyskytol vírus.

zdroj: Žilinak.sk

Muži prišli do kontaktu len s jednou z ošetrujúcich sestier, ktorú o svojom stave informovali cez okienko a následne po ich izolácii už nedošlo ku kontaktu s inými pacientmi. Obaja pacienti mali byť následne prevezení sanitkou na infekčné oddelenie Univerzitnej nemocnice v Martine.

Pre maximalizáciu prevencie je nutné dodržiavať hygienu rúk, nepodceniť priebeh bežných ochorení a vyhýbať sa postihnutým oblastiam. Zatiaľ ide len o podozrenie aj z dôvodu návštevy Číny, vírus nie je potvrdený. Úrad verejného zdravotníctva doteraz výskyt koronavírusu na Slovensku nepotvrdil. Situácia je podrobne monitorovaná.

Komentáre