Otázka krásy je dnes na prvom mieste. Krásne nechcú byť už iba ženy, čoraz viac na vzhľade záleží aj mužom, a to v každom veku. Kozmetický trh ponúka jednu prevratnú novinku za druhou, a tak krémy s obsahmi najrôznejších olejov, vitamínov a hydratačných prvkov, vyhladenie pleti, botox či dokonca plastické operácie už nie sú ničím výnimočným a stali sa bežnými pomocníkmi udržiavania mladosti. Ako sa ale o zachovanie mladistvého vzhľadu starali v salónoch krásy kedysi?

Galéria nostalgických fotografií z Veľkej Británie a USA zachytáva ženy, ktoré majú na tvárach masky s horúcim voskom, za zmienku stojí aj žena, ktorej maska jej do svalov tváre prenáša maličké elektrické výboje. Na fotografiách sú zachytené ženy, ktoré si popri robení účesu vychutnávajú noviny či rozhovor so šálkou kávy v ruke a tiež aj také, ktoré podstupujú ošetrenie pleti. Keďže doba botoxu a ošetrení ihlou vtedy ešte nebola pravdepodobne ani v plánoch, všetky ošetrenia boli povrchové a na prírodnej báze.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ukrátení o čas v luxusných salónoch neboli ani muži – s horúcim uterákom na tvári jedného zachytil fotograf v luxusnom barbershope.

Podľa fotografií to vyzerá tak, že (tí bohatší) ľudia z minulosti rozhodne neboli ukrátení o kvalitnú starostlivosť v skrášľovacích salónoch a ich život, na rozdiel od týchto dobových fotografií, vôbec nebol taký čiernobiely, ako sme ho možno doteraz vnímali my.

Maska s horúcim voskom

Maska s elektrickými výbojmi

Príprava na holenie v luxusnom barbershope

Slečna relaxujúca s hydratačnou maskou na tvári v penovom kúpeli

Proces prírodnej úpravy pleti pred existenciou botoxu a injekčných ošetrení

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here