streda, 24. apríla 2024
Úvod Headline Zabudnite počas karantény na make-up! Vaša pleť sa vám TAKTO poďakuje!

Zabudnite počas karantény na make-up! Vaša pleť sa vám TAKTO poďakuje!

Skúste dopriať svojej pleti odpočinok a nechajte ju dýchať

Kvalitu našej pleti ovplyvňuje množstvo faktorov. Potraviny, ktoré jeme, kozmetika, ktorú používame, hladina stresu, spánkový režim, menštruačný cyklus, ročné obdobie… Nedokonalosti väčšinou zakrývame pod make-up, aby naša pleť vyzerala zdravo a krásne. Keď sa však z používania make-upu a líčidiel stane zvyk, môže to v niektorých prípadoch našej pleti viac ublížiť ako pomôcť. Teraz, keď sme izolovaní od spoločnosti a z domu vychádzame s tvárou zahalenou rúškom, máme jedinečnú možnosť dať svoju pleť do poriadku a vyskúšať make-up detox! Neváhajte, ponúka vám lákavé benefity!

Dovoľte svojej pleti zažiariť aj bez make-upu

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vynechať líčenie na niekoľko dní znie pre niektoré ženy ako najhoršia nočná mora. Bledá alebo naopak začervenaná tvár, viditeľné vyrážky, pehy či drobné jazvičky, ktoré by niekto zo svojej tváre najradšej navždy zmazal možno neznejú na prvý pokus lákavo. Žiadny make-up, riasenka, očné tiene ani rúž. Možno sa budete čudovať, ale už po niekoľkých dňoch si všimnete, že dochádza k regenerácii. Umožníte totiž svojej pleti dýchať. Pupienky a začervenanie začne miznúť, pleť bude svieža a vy začnete žiariť. Menej make-upu zaručí krajšiu pleť, no a keď už máte krásnu pleť, prečo ju prekrývať zbytočnými vrstvami?

Zvládli by ste 2 týždne bez líčenia?
Zdroj: pixabay.com

Podľa slov kozmetickej dermatologičky Dr. Catherine Gaucher pôsobiacej v Paríži, výsledky detoxu na sebe zbadáte naozaj rýchlo. Problém podľa nej nespočíva ani tak v make-upe a líčidlách ako v ich odstraňovaní. ,,Výrobky, ktoré používame na odstraňovanie líčidiel a make-upu, rovnako ako odličovacie tampóny, trením o pokožku odstraňujú vrstvu prirodzeného kožného mazu, ktorá chráni epidermu pokožky. Keď prestaneme robiť toto, pomôžeme predovšetkým suchej a citlivej pokožke.“ Do výzvy sa počas karantény zapojili mnohé Francúzky, niektoré z nich sa o svoje skúsenosti podelili aj verejne.

Začnite detoxikovať pleť a zbavte sa akné!
pixabay.com

24-ročná Ségolène je momentálne už druhý týždeň bez líčenia. „Moja pokožka je pružnejšia, žiarivejšia a cítim, že moja tvár nie je taká nepríjemne napnutá ako predtým.“ Podobne je na tom aj 25-ročná Youne, ktorá ako najväčšie plus vníma, že jej pleť už nie je taká suchá. Pri niektorých typoch pleti však treba byť trpezlivejší: „Benefity sa určite dostavia, pokožka sa musí vyvážiť, čo trvá u každého inak. Nakoniec však uvidíte sami, že už nebude potrebovať špeciálny krém na mastnú pleť, na akné a ani prípravok na suchšie miesta tváre,“ dodáva lekárka. Okrem toho sa môžete tešiť na jemnejšiu pleť a čistejšie póry.

Zabudnite na make-up!
Zdroj: pixabay.com 

O pleť sa aj počas detoxu príkladne staráme, a to čistením vlažnou vodou, prípadne termálnou vodou. Môžeme používať peeling a hydratovať ju olejmi či kvalitnými krémami. A čo na pretrvávajúce akné? V prvom rade sa ho nesnažte skrývať, ale liečiť! Za žiarivou pleťou sa tiež skrýva dostatok tekutín, fyzická aktivita, slnko, no a počas letných dní netreba zabúdať na opaľovací krém.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8,780Followers
7Subscribers