Čína bola vždy tak trošku tehcnologicky napred oproti zvyšku sveta a tento fakt sa znova potvrdil. Miestnym úradom je jasné, že technológia je tým, čo bude v budúcnosti udávať trendy a zaisťovať krajine a jej obyvateľom moc.

Aj keď večerné správy nepatria priamo do oblasti, v ktorej by medzi sebou svetové veľmoci súperili. No aj tak sú v Číne opäť mierne napred a len pred pár hodinami predstavila čínska štátna agentúra Xinhua svetu svojich nových moderátorov. Na moderátoroch by nebolo nič zvláštne, keby sa nejednalo o umelú inteligenciu. Áno čítate správne, hlavné večerné správy bude odteraz v Číne uvádzať dvojica robotov!

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: YouTube

Po mnohých hodinách analýz a testovaní sa dvojica robotov naučila úplne presne napodobovať ľudskú mimiku a správanie pri vysielaní, čo teda znamená, že oficiálne môžu byť zaradení do živého vysielania. Agentúra Xinhua vytvorila dvoch moderátorov – prvý dokáže moderovať po čínsky a druhý zasa anglicky.

Dnešná pokroková technológia však aj tak ešte stále neumožňuje napodobenie ľudskej mimiky a gestikulácie stopercentne, no posúďte sami, že im to vôbec nejde zle a naozaj pôsobia ako živé osobnosti.

Samozrejme, gestá a mimika umelej inteligencie zatiaľ nie sú dokonalé, takže pri sledovaní moderátorov vieš rýchlo identifikovať, či ide o živú bytosť alebo o robota, ale moderátori výborne podčiarkujú, ako ďaleko už zašiel technologický pokrok. Najpodstatnejšou správou pre agentúru je však tá, že moderátori nemôžu ochorieť a pracovať dokážu 24 hodín denne a 365 dní v roku.

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here