Niečo, čo by sa na Slovensku pravdepodobne nestalo. Manažér jednej z talianskych bánk, Gilberto Baschiera, pracoval v malom horskom meste Forni di Sopra, kde sa mu za sedem rokov podarilo ukradnúť približne 1 milión eur.

Bankár nebol hlúpy a všetko mal dobre premyslené. Počas siedmich rokov nenápadne bral menšie sumy z účtov bohatých klientov tak, aby na to neprišli. Peniaze dočasne prenášal na  účty tých, ktorým banka pre nesplnenie podmienok nemohla poskytnúť úver. Po schválení úveru im tieto peniaze z účtu odobral a prelial na iný, čím pomohol ďalším ľuďom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Pixabay

Zaujímavé však je, že nič z týchto peňazí si nenechal pre seba.  A pravdepodobne práve tento fakt ho zachránil pred väzením. Síce dostal trest odňatia slobody na 2 roky, ale keďže to bol jeho prvý priestupok voči zákonu a trest je relatívne krátky, podľa talianskeho práva zatknutý nakoniec nebude. Ako na svoju obhajobu povedal samotný manažér, vždy si myslel, že okrem ochrany spotrebiteľov je jednou z úloh bankárov pomáhať aj ľuďom v núdzi.

zdroj: Pixabay

Jeho právnik pre média vyhlásil, že s úvermi sa bude snažiť chudobným Talianom pomáhať aj naďalej. Síce nie takýmto spôsobom, pretože po obvinení z krádeže peňazí stratil prácu a dom, ale nejakú cestu si Gilberto určite nájde.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here