Ak ste si teraz v hlave živo vybavili kvality Slovenskej pošty, pravdepodobne ste dospeli k záveru, že táto situácia sa určite stala na Slovensku, no (prekvapivo?) to tak nie je. Slovensko ide s dobou a očividne inšpirovalo svojimi metódami aj zahraničné doručovateľské spoločnosti. Obeťou poštovej straty sa tentokrát stala vzácna zberateľská Pokémon kartička, po ktorej odosielateľ spustil veľké pátranie. 

Zdroj: pixabay.com

Jedna z najvzácnejších Pokémon kartičiek, aké boli kedy vyrobené, sa stala ešte vzácnejšou po tom, ako bola predaná cez eBay a následne záhadne zmizla – ku kupujúcemu sa nedostala. Kartička je ocenená na 60-tisíc dolárov, čo je v prepočte približne 53-tisíc eur. Pôvodný majiteľ ju starostlivo zabalil a odoslal kupujúcemu prepravnou spoločnosťou USPS. Zásielku si nezabudol poistiť, a to na najvyššiu možnú sumu – 50-tisíc dolárov (44-tisíc eur). Ako však o pár dní zistil, spoločnosť Aramex, ktorá mala zásielku od USPS prevziať a doručiť kupujúcemu, ju nikdy nedostala. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: youtube.com

Existuje viacero teórií o tom, čo sa s kartou vlastne stalo. Jedna z nich hovorí, že ju niekto ukradol, keď zbadal vysokú cenu poistenia zásielky. Ďalšia hovorí o tom, že niekto musel o predaji kartičky vedieť a šikovne ju ukradol. Aj keď šanca, že sa vráti pôvodnému majiteľovi je veľmi nízka, ten ponúka odmenu 1000 dolárov tomu, kto ju pomôže vypátrať. Karta Trainer no.3 sa nikdy nepredávala ako súčasť balíka kariet, ale bola vydaná víťazovi tretieho miesta v Pokémon súťaži s názvom Super Secret Battle, ktorá sa konala v roku 1999 v Japonsku.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here