Zinedine Zidane oficiálne odstúpil z funkcie trénera futbalistov Realu Madrid. Svoje rozhodnutie oznámil prezidentovi klubu len pred pár hodinami. Nečakané rozhodnutie prichádza len pár dní po tom, čo Real Madrid tretí krát v rade triumfoval v Lige Majstrov.

Zinedine Zidane: „Milujem tento klub. Florentino Pérez mi dal šancu tu hrať aj trénovať. Ale postupom času sa všetko mení a preto som sa rozhodol odísť. Podľa môjho názoru, musí tento tým pokračovať vo víťaztvách, ale domnievam sa že potrebuje zmenu a odlišnú metodiku, jednoducho iný pohľad na celý herný koncept. Preto som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol. Po troch rokoch je to správne rozhodnutie. Nechcem teraz trénovať nikoho iného a v žiadnom prípade si nehľadám nový klub. ”

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: reuters

Zidane prišiel na lavičku Realu Madrid ako náhrada za Rafaela Beníteza a s kráľovským veľkoklubom sa mu podarilo získať 9 trofejí – vyhral La Ligu, Superpohár, 2 krát Európsky Superpohár a majstrovstvá sveta klubov a asi najväčším úspechom boli 3 víťazstvá v Lige Majstrov v rade!

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez: „Svoje nečakané rozhodnutie mi Zidane oznámil len včera. Bolo to nečakané  a šokovalo to nie len mňa, ale aj každého v našom klube. Je to smutný deň. Je to však jeho rozhodnutie a my to musíme akceptovať. Samozrejme že som sa ho snažil presvedčiť, ale nešlo to. Vie, že má všetku našu lásku a podporu. Na niečo také sme sa nemohli pripraviť. Jediné čo teraz môžeme robiť je poďakovať mu za jeho prácu a úsilie ktoré tu zanechal. Som si však istý, že sa čoskoro znova uvidíme. Neostáva nám nič iné, len poďakovať za jeho prácu a nadšenie. Jediné, čo môžem povedať je, že pretože viem, že keď si trochu oddýchne, tak sa vráti.”

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here