Súboj týchto dvoch gigantov mnohí odborníci označovali ako predčasné finále. Ani po prvom zápase však stále nebolo úplne jasné, kto z týchto 2 gigantov postúpi ďalej. Mierne navrch mal madridský Real, ktorý si z vonku odvážal cenné víťazstvo, 2 góly strelené na ihrisku súpera a výhodu domáceho ihriska v rozhodujúcom zápase.

Zápas sa začal vo veľmi veľkom tempe a nasadení a hneď od úvodu si oba celky vypracovali sľubné šance. Bol to však tým z Mníchova, ktorému sa podarilo skórovať ako prvému, keď výhodu pokutového kopu využil poľský kanonier Robert Lewandowski. Jednalo sa podľa vášho názoru skutočne o faul?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ďalšie sporné situácie sa nabaľovali jedna za druhov a diváci sa tak zaručene nenudili. Realu sa podarilo vyrovnať, no takmer okamžite aj inkasovali keď si vlastný gól strelil domáci kapitán Sergio Ramos a stav bol 1:2 z pohľadu Realu a v konečnej matematike 3:3, čiže nasledovalo predĺženie. Už koniec riadnej hracej doby ukázal, že domáci Real má po červenej karte Artura Vidala mierne navrch. Túto skutočnosť sa im podarilo aj pretaviť vo vyrovnávajúci/ postupový gól, ktorý prišiel z kopačky koho iného, ako domácej megahviezdy Cristiana Ronalda, ten však padol z ofsajdu. Po inkasovanom góle sa hosťujúci celok psychicky rozložil a to využili ukážkovým sólom najprv Marcelo a následne aj Marco Asensio, ktorí definitívne potvrdili postup svojho týmu!

https://www.youtube.com/watch?v=ykm8D4MrvNI

 

Komentáre