V Rusku to už naozaj preháňajú. Najnovšie správy doslova pobúrili celý svet. Miestne zložky totižto odchytávajú túlavé psy, ktoré následne utratia. Šokujúcim dôvodom má byť údajne „čistenie ulíc“ pred blížiacim sa futbalovým šampionátom. Miestne zložky majú za to, že odchytom túlavých psov vyprádznia ulice a návštevníci svetového šampionátu vo futbale sa na nich budú lepšie cítiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Podľa dostupných informácii sú túlavé psy najskôr odchytené a následne otrávené potravou alebo strelené jedovatým nábojom. Podľa portálu The Guardian sa v ruských mestách hostiacich svetový pohár nachádza viacej ako 2 milióny takýchto nevinných zvierat. Úrady vo svojom oficiálnom vyjadrení takéto násilné konanie okamžite odmietli a vyjadrili sa, že psy sú odchytávané a umiestňované do útulkov, ktoré im hľadajú nový domov.

zdroj: PA

Pre ochrancov zvierat sú toto však len prázdne slová a tak okamžite spustili petíciu za záchranu týchto nevinných stvorení, na ktorú sa zapísalo už viacej ako 7000 ľudí. Túto petíciu môžete podpísať aj vy na TU.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here