Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Film Sám Doma je na scénu už neuveriteľných 29 rokov, no aj napriek tomu sa stal na Vianoce neodmysliteľnou súčasťou nejednej domácnosti. Príbeh o malom chlapcovi Kevinovi zabáva milióny ľudí po celom svete už od roku 1990. Je tu ale zopár zaujímavých informácii, ktoré netušili ani tí, ktorí Sám Doma poznajú odpredu aj odzadu. 

1. Macaulay Culkin bol jasnou voľbou

Aj napriek tomu, že na casting pre rolu Kevina prišlo cez 200 chlapcov, režisér Chris Colombus  už od začiatku vedel, koho vyberie. Chcel len dať šancu každému.  

pikosky.sk

2. Veľký dom McCallisterovcov je ozajstný a počas natáčania v ňom jeho majitelia aj bývali

Dom, kde Kevin aj so svojou rodinou býval je naozajstný a ľudia sa k nemu chodia denno-denne odfotiť (Lincoln Ave 671). Počas natáčania tam majitelia dokonca bývali a veľmi sa im to páčilo. Celému štábu neraz pripravili čaj, kávu či horúcu čokoládu. 

redfin.com

3. Čiernobiely film, ktorý Kevin pozerá, nie je ozajstný

Film, ktorý Kevin používa vo svojich šialenstvách nie je naozajstný, aj keď sa to tak môže zdať. V skutočnosti bol natočený len kvôli filmu Sám Doma a zahral si v ňom Ralph Foody. 

www2.bing.com

4. Herec Joe Pesci naozaj pohrýzol Macaulaya

Keď sa zloduch Harry snažil pohrýzť Kevina, pohrýzol ho naozaj. Macaulayovi dodnes ostala pekná spomienka v podobe jazvy.  

20th Century Fox / Via youtube.com

5. Marve mal na tvári ozajstného pavúka

V scéne, keď dá malý Kevin na tvár zloduchovi Marvovi tarantulu, Marve krik len predstieral, aby tarantulu nevystrašil. Tarantula totiž nebola len umelá hračka ale živé zviera! 

joj.sk

6. “Prečo vyzeráš ako kura?“

Marvova veta: “Prečo vyzeráš ako kura?” Bola čistá improvizácia, no hodila sa tam tak, že ju tam nakoniec nechali aj keď v oficiálnom scénari nebola. 

20th Century Fox / Via quotesgram.com

7. Buzzova frajerka bol chlapec

Buzzova frajerka na fotografii v skutočnosti nie je dievča ale chlapec, pretože režisér nechcel aby sa hocijaké dievča cítilo, že je škaredé. 

20th Century Fox / Via manrepeller.com

Komentáre