Rok 2018 bol vo filmovom svete aj rokom zameraným na komédie. My sme sa preto rozhodli aj takto s odstupom času priniesť zoznam tých najlepších. Toto sú najlepšie komédie roku 2018 (toto je len zoznam, nie rebríček):

1) Game Night 

Vynikajúca komédia Game Night sa točí okolo Maxa (Jason Bateman) a Annie (Rachel McAdams), ktorí si spoločne so svojimi priateľmi radi zahrajú spoločenské hry. Ich herný večer sa však jedného dňa zmení, keď sa Maxov charizmatický brat Brooks (Kyle Chandler) rozhodne naaranžovať tajomnú párty s vraždou, falošnými násilníkmi aj federálnymi agentmi. Brooks bude totiž unesený a všetci hráči postupne zistia, že niečo jednoducho nie je v poriadku. Začnú tak strácať istotu a fikcia sa začne rýchlo prekrývať s realitou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

2) Deadpool 2 

Dnes už ikonický filmový snímok – Deadpool sa po rokoch od svojho prvého filmu znova vrátil na filmové plátna a to vo veľkom štýle. Deadpool 2 je oproti jednotke ešte o čosi akčnejší. Zároveň brutálnejší a zábavnejší, a to aj napriek skutočnosti, že časť z tej obrovskej nálože vtipov nie vždy vyšla. Príbeh často prekvapí nečakaným humorom a humornými situáciami. Na druhej strane snímka zasa obsahuje aj veľmi veľa emočných situacií. Ak patríš medzi fanúšikov prvého Deadpolla, tak tento film je určite pre teba!

3. Sorry to Bother You

Tento film sa radí na popredné miesta nášho rebríčku a určite patrí aj medzi tie naj, ktoré sme však žial v našich kinách vidieť nemohli. Je to hlavne vďaka jeho čiernemu humoru a vtipným scénam či dialógom, ktoré sú miestami originálne vtipné, miestami zase predvídateľné a suché. Ak máš rád šialené filmy a sadne ti humor prezentovaný napríklad v traileri, nemáš nad čím premýšľať. Určite sa zabavíš!

4. BlacKkKlansman 

Veľmi zaujímavý a zároveň odvážny počin režiséra Spikea Leeho bol zaradený medzi najlepšie filmy roka 2018. Svoje miesto si preto zaslúžil aj v našom redakčnom výbere. Skutočný príbeh černošského policajta Rona (John David Washington), ktorý sa spolu so svojím židovským kolegom a parťákom Flipom (Adam Driver) infiltrovali do Ku Klux Klanu.

Hoci je dej filmu osadený do 70. rokoch minulého storočia, táto tematika je aktuálna aj dnes. Popri humornej kriminálnej zápletke v sebe totiž ukrýva aj takýto ten svieži ľudský príbeh a skvelú výpovednú hodnotu, ktorá je na konci filmu ešte viac umocnená. BlacKkKlansman má výbornú réžiu, nesmierne sympatické ústredné duo a bez problémov Vám nedovolí odtrhnúť od obrazovky oči.

5. Tag 

Po Game Night je tu ďalšia bláznivá herná komédia na našom zozname. Tento film ti zaručene vyčarí úsmev na tvári. Celý dej sa točí okolo partie kamarátov, v tomto prípade bývalých spolužiakov, ktorí každoročne spolu hrajú klasickú naháňačku. Pravidlá ich hry sú však trochu odlišné, keďže oni sami sú ochotní kvôli hre riskovať nie len prácu, ale aj vzájomné a rodinné vzťahy.

Najnovšie kolo ich spoločnej hry je naplánované presne v termíne svadby jedného doposiaľ neporazeného hráča (Jeremy Renner), čo by z neho malo urobiť ľahký terč. On je však na túto variantu pripravený viac než dobre. Tag je šialenou, akčnou, nápaditou, ale v prvom rade zábavnou komédiou, pričom výsledný dojem nepokazilo ani niekoľko slabších miest.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here