Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Nemecká automobilka Audi sa dlhé roky stránila super-výkonných SUV. Príchodom tejto novinky sa však veci razantne zmenili. Ide o Audi RS Q8, ktoré je prvé vysoko-výkonné SUV tejto značky, ktorému sa o pohon stará 4-litrová V8-čka s priamym vstrekovaním a výkonom 441 kW / 600 koní a 800 Nm.

Dizajn RS Q8 sa od klasických Q8 diametrálne líši – ešte agresívnejší nárazník s väčšími otvormi, pozmenená štruktúra obrovskej masky, Matrix-LED svetlomety s čiernym podkladom, 2 masívne koncovky výfuku či až 23″ disky! Keď si priplatíte môžete mať aj čierne detaily a celé auto v krásnej výraznej krikľavej zelenej.   

audi-mediacenter.com
audi-mediacenter.com

Auto má vyhrievané aj ventilované športové sedadlá, športovo vyzerajúce dekóry, prešívanie, početnejšie zastúpenú Alcantaru, športový volant, na ktorom sa objavila nová funkcia RS Mode, kde si šofér môže ľubovoľne prepínať medzi režimami RS1 či RS2, ako to už môžete poznať od konkurencie.   

audi-mediacenter.com
audi-mediacenter.com

RS Q8 váži pol tony a dokáže akcelerovať na stovku za 3,8 sekundy a na dvestovku za 13,7 sekundy. Maximálny výkon tohto vozidla je 250km/h, no s príplatkovým balíkom sa môžete vyšplhať až na 305km/h. Pri tomto type vozidla tiež nesmie chýbať 8-stupňová prevodovka Tiptronic, quattro, vzduchový podvozok, karbón-keramické brzdy, aktívne stabilizátory, zadný diferenciál, vektorovanie krútiaceho momentu či natáčanie zadnej nápravy. 

audi-mediacenter.com

Auto sa bude vyrábať v Bratislave a má už za sebou aj prvý rekord. Nová RS Q8-čka preletela Zeleným peklom s časom 7 minút a 42,253 sekundy. Audi tak prekonalo doterajšieho držiteľa rekordu, Mercedes-AMG GLC 63 S o niekoľko sekúnd a stalo sa tak vôbec najrýchlejším SUV na Nürburgringu. Cenu tejto mašiny žiaľ ešte nepoznáme. 

Komentáre