Ako už býva zvykom, automobily značky Rolls-Royce ponúkajú svojim zákazníkom maximálny jazdný komfort a to bolo základným stavebným kameňom aj pri novom Cullinane. V automobilke sa rozhodli pustiť Cullinan do predaja iba v tom prípade, pokiaľ sa im podarí dosiahnuť rovnaký jazdný komfort, ako pri ostatných modeloch.

zdroj: Rolls-Royce

Cieľová skupina?

Dôvodom vstupu do úplne nového segmentu pre túto automobilku bolo získanie novej cieľovej skupiny. Automobilka podľa svojich oficiálnych vyjadrení predpokladá, že 40% všetkých budúcich zákazníkov budú klienti, ktorí už vlastnia iný automobil tejto značky a zvyšných 60% majú tvoriť úplne noví zákazníci. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Rolls-Royce

Ide o prvý sériový Rolls-Royce, ktorý bude mať veko kufra aj so sklom. Veko kufra bude dvojdielne a tak ako pri BMW X5 alebo Range Roveroch sa bude vrchná časť otvárať do hora a spodná do dola, samozrejme plne elektronicky. Tu však podobnosti s inými autami končia. Po otvorení batožinového priestoru sa pod podlahou môže ukrývať prekvapenie. Môžu tu byť umiestnené 2 výsuvné sedadlá s malým stolíkom, ideálne na piknik. Objem batožinového priestoru je 560 litrov a po sklopení zadných sedadiel až 1930 litrov.

Pre majiteľa sú určené zadné sedadlá

Väčšina automobilov Rolls-Royce je určená na prevádzku so šoférom a inak tomu nie je ani pri Cullinane. Zadné sedadlá si je možné objednať v 2 konfiguráciách. Prvá „Lounge Seats“ je tak povediac viac praktická. Je určená pre 3 pasažierov, čím je teda auto vhodné aj pre rodiny. Druhá verzia „Individual Seats“ znamená maximálny komfort pre pasažierov na zadných sedadlách. Dve oddelené „kreslá“ stredovou konzolou, pri ktorej je samozrejmosťou aj chladnička s pohármi na whisky alebo na šampanské.

zdroj: Rolls-Royce

Grandiózny po každej stránke

Cullinan sa pýši celkovou hmotnosťou automobilu 2660 kilogramov (to by ste mali na slovenských cestách zvažovať už aj mýtnu jednotku). Aby ste pri takejto váhe mohli zaručiť dostatočný výkon a jazdný komfort, Cullinan má umiestnený pod kapotou 6,75-litrový biturbo motor s dvanástimi valcami a výkonom 420 kW (570 k). Rovnako dôležitý je aj údaj o krútiacom momente, dosahuje 850 Nm. Na cestu je prenos zabezpečený systémom pohonu všetkých kolies. Cullinan bude mať aj natáčanie zadnej nápravy, čo znamená, že bude, na svoju veľkosť, veľmi obratný.

Oficiálny údaj o zrýchlení ešte nie je známy, no ako už býva zvykom, maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. Podľa automobilky dokáže ich SUV jazdiť pri kombinovanej jazde (mesto a mimo mesta) za 15 litrov paliva, no povedzmi si úprimne, keď si kupujete Rolls-Royce a nie ste ekológ, tak spotreba je to posledné čo vás pri takomto aute bude zaujímať.

Rolls-Royce Cullinan
zdroj: Rolls-Royce
zdroj: Rolls-Royce

zdroj: Rolls-Royce

Komentáre