Už pred 5 rokmi mnohých automobilových nadšencov zaujal na autosalóne vo Frankfurte koncept Maserati Kubang. Tradicionalisti si pri predstave na tento automobil trhali vlasy, zatiaľ čo milionári jazdiaci na superšportoch značky, chceli platiť zálohy za pred objednávky, avšak nebolo kde a za čo. Trvalo dosť dlhú dobu, kým sa koncept dopracoval až na finálnu podobu. Pre prémiové značky je dnes už skoro nutnosť mať vo svojom repertoári vozidlo kategórie SUV. Novinka z Modeny prichádza na poslednú chvíľu.

maserati_levante_010

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Mohutná predná maska, typická pre moderné Maserati, svalnatá karoséria a energické krivky zdôraznené dravo tvarovanou siluetou (aj keď tým pripomína skôr SUV značky Infiniti). Také  je prvé SUV v histórii Maserati. Jeho meno je Levante, čo znamená po taliansky „východ“ (svetovú stranu).

Maserati-Levante

Pod kapotou mu budú driemať V6 aj V8 motory známe z ostatných modelov značky. Technický základ vychádza z menšieho z dvojice manažérskych superšportov Maserati Ghibli. Najskôr budú v ponuku preplňované V6 (diesel aj benzín) a neskôr sa do ponuky dostane aj motor V8. Osobne by som slabší motor ako benzínovú V8 do vozidla neodporúčal, z dôvodu zachovania dynamiky a športového prejavu typickému pre vozidlá talianského trojzubca. Osobne by som dieselové motory z ponuky Maserati úplne vyškrtol pretože ten, kto chce mať „uchrochtaný“ naftový motor, by určite nemal zamieriť k značke Maserati. Tento krok však na druhej strane plne chápem, v dôsledku dopytu trhu. Výkon motora bude na všetky štyri kolesá prenášať 8 stupňový automat od nemeckej firmy ZF. Elektronicky nastaviteľný vzduchový podvozok má zaručiť skvelé jazdné vlastnosti. Premiéra je naplánovaná za týždeň na autosalón do Ženevy.

2015-Maserati-Levante-back

Komentáre