Aumobilka Rolls-Royce včera večer oficiálne predstavila v poradí už ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode Phantom. Jedná sa o druhú generáciu tohto modelu vozidla, ktoré je pod réžiou nemeckej automobilky BMW. Je to prvý model zo série nových Rolls-Royce vozidiel, ktoré je postavené na hliníkovej konštrukcii. 

V roku 2019 by mal byť nový Phantom so svojim technickým pokrokom nasledovaný úplne prvým SUV značky, ktorý je zatiaľ kódovo označovaný ako Rolls-Royce Project Cullinan.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: topgear.com

Hnaciu silu novému Phantomu dodáva twin-turbo motor s obsahom 6,75-litra V12. Nová konštrukcia vozidla a nové technické a produkčné prvky viedli k tomu, že nový model je oproti starej verzii tuhší až o 30%. Ako automobilka ďalej uvádza, „telo“ nového modelu Phantomu je najpevnejšie zo všetkých doteraz vyrobených modelov. Spoločnosť musela veľmi zainvestovať veľmi veľa peňazí do produkčnej technológie častí nového Phantomu.

zdoj: topgear.com

Človek by si mohol myslieť že nový Phantom bude vďaka hliníkovej konštrukcii ľahší, no opak je pravdou. Vďaka novej technológii (automatické otváranie a zatváranie dverí), váha celého vozidla stúpla z 2550kg až na 2650kg. 

zdroj: topgear.com

Po technickej stránke sa o zvýšený komfort posádky budú starať úplne nové nápravy a nový vzduchový podvozok, ktorý posádke automobilu prinesie ešte väčší komfort. Automobilka sa ďalej pýši aj faktom, že nový Phantom by mal byť ešte lepšie odhlučnený a pri 100km/h hluk v kabíne oproti predošlému modelu údajne klesol až o 60 dB.

Samozrejme každá sranda niečo stojí a cenovka nového Phantomu by mala prekročiť hranicu €400 000. 

zdroj: topgear.com

Komentáre