Keď v roku 2008 BMW uviedlo na trh prvú generáciu svojej X6, automobilový svet a fanúšikovia značky BMW moc nechápali, čo týmto krokom automobilka smeruje. Novinka sa však na trhu tešila veľkej popularite, čo si nemohli nevšimnúť aj konkurenčné automobilky, ktoré uviedli na trh napríklad GLE Coupé, alebo Audi Q8.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

O dizajne novej X6 sa veľmi dlho špekulovalo a dnes už vieme povedať naisto, ako bude tretia generácia s interným označením G06 vyzerať. V zadnej časti sme sa dočkali toho, čo všetci aj očakávali, jednoducho zväčšená a prepracovaná X4-ka.

V prednej časti vozidla zaujme hlavne jeho agresívny postoj, ktorému dominujú rozmerné ľadvinky masky chladiča podobné tým na X5 alebo X7. Ako sme už spomenuli, pri pohľade na zadnú časť nám auto nápadne pripomína menšiu X4. Tretia generácia X6 však dostala ešte širšie a nižšie koncové svetlá, ktoré evokujú rodovú líniu až ku BMW 8.

 

Interiérová línia vozidla sa tiahne v línii BMW X5, čo znamená digitálny prístrojový štíť a rozmernú obrazovku multimediálneho systému. Tešiť sa môžete znova na luxusné materiály a všetky asistenčné systémy, ktoré poznáme z X5-ky.

Ponuka motorov bude taktiež podobná, ako pri X5. Overenou stálicou bude naftový šesťválec s výkonom 195 kW (xDrive30d), benzínový šesťválec s výkonom 250kW (xDrive40i). Naftovým vyvrcholením bude štyrikrát preplňovaný 3-liter s výkonom 294 kW (M50d). Zaujímavou variantou bude benzínový osemválec M50i s výkonom 390 kW. Neskôr sa očakáva príchod aj plug-in hybridu xDrive45e (290 kW). Veríme, že ponuky motoru xDrive25d sa pri X6 znova vyhneme.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here