Automobilka Audi sa rozhodla tento rok odkryť celú svoju novú paletu modelov RS a na základe tohto rozhodnutia by mali teda do konca roka predstaviť ešte 6 modelov. Po ikonickej RS6 nastupuje teraz na scénu Audi RS7 Sportback druhej generácie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Nová línia modelov RS si drží svoj extrémne agresívny exteriérový dizajn. Keby si obe novinky postavíme vedľa seba, je až nápadne jasné, že ich maska a predná časť je takmer identická. Pri porovnaní RS7-čky s klasickým základným Sportbackom si uvedomujeme, že spoločné majú len predné dvere, strechu a veko kufra. Všetky ostatné komponenty boli exkluzívne vyvinuté pre RS7-čku, vďaka čomu sa teda jedná o úplne iný model. RS7 je teda oproti klasickému modelu širšia až o 41 milimetrov a obuté má až 22″ disky. 

Ikonickým bude pri nových RS modeloch predný a zadný nárazník, ktoré sú zvýraznené dominantným členením. To môžete mať buď v striebornej, čiernej alebo karbónom potiahnutej kombinácii. V interiéri sa odohrala väčšina zmien len po kozmetickej stránke. Automobilka zaradila do ponuky nové odtiene kože a ozdobných prvkov, Audi Virtual Cockpit dostal značne športovejší a agresívnejší dizajn grafiky.

Pod kapotou novinky je umiestnený dvakrát preplňovaný motor V8 s celkovým výkonom 441kW, čiže 600 koní a krútiacim momentom až 800 Nm. Audi vybavila svoju novinku aj technológiou mild-hybrid, vďaka čomu dokáže RS7 v rozmedzí od 55 do 160 km/h plachtiť s vypnutým motorom. Auto ďalej dokáže pri pokojnej jazde odpojiť polovicu valcov, vďaka čomu ušetrí až 0,8 litra paliva na 100 km.

Späť ale k dynamike. Pri plnom výkone dokáže RS7 zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a maximálna rýchlosť je ako pri väčšine modelov obmedzená na 250 km/h. V ponuke príplatkovej výbavy je ale Dynamic Package, pri ktorom sa maximálka posunie na 280 km/h a komu by ani to nestačilo, môže si priplatiť za Dynamic Plus Package, kedy sa ručička zastaví až na 305 km/h. 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here