Ingolštatdská automobilka práve v týchto dňoch predstavila v Číne svoju novú vlajkovú loď, model Q8. Ten sa bude podľa očakávaní vyrábať v Bratislave popri svojich koncernových súrodencoch Audi Q7, Porsche Cayenne a Volkswagen Touareg.

Už na prvý pohľad je jasné, že oproti Q7-dmičke bude kratšie, nižšie a širšie, no na druhú stranu Audi deklaruje že medzi konkurenčnými automobilmi – BMW X6 a Mercedes-Benz GLE Coupé by mala nové Q8 víťaziť vnútorným priestorom. Audi chce určite zaujať futuristickým exteriérom, ktorého prvky poznáme už aj z ostatných nových modelov značky.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Audi

Automobilka vo svojej oficiálnej tlačovej správe kladie obrovský dôraz na vynikajúce terénne vlastnosti svojej novinky. Samozrejmosťou je stály pohon všetkých 4 kolies Quattro, ktorý spolupracuje s mechanickým medzinápravovým diferenciálom. Ako ďalšie zbrane automobilka deklaruje svetlu výšku 254 mm a veľmi krátke previsy karosérie. Za príplatok Audi ponúkne svojim zákazníkom vzduchový podvozok, ktorým si vašu novú Q8-mičku budete môcť ešte o 90 mm zdvihnúť. O lepšiu manévrovateľnosť sa postará natáčanie zadných kolies, ktoré sme vám už predstavili pri teste novej SQ7.

zdroj: Audi

Po interiérovej stránke Audi naplňuje očakávania. Kvalitné materiály a dizajn prenesený z nových sesterských modelov. V tme budú všetky dôležité komponenty interiéru dizajnovo nasvietené pre čo najlepší pocit. Digitálny prístrojový panel a ďalšia dvojica veľkých ovládacích displejov na stredovej konzole je dôkazom futuristického smerovania značky. Vrchný je určený na ovládanie navigácie a infotainmentu a spodný zasa na klimatizáciu a sedadlá. Podstatnou informáciou je že Audi Q8 nie je koncipované len na ázijský ale aj na európsky trh.

zdroj: Audi

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here