Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Obchodný reťazec s lacným, no za to kvalitným oblečením by s veľkou pravdepodobnosťou mal v dohľadnej dobe otvoriť svoju prvú predajňu aj na Slovensku. Primark chce týmto krokom údajne posilniť svoje postavenie na trhu v strednej Európe. Jeho najbližšia prevádzka sa doteraz nachádzala vo Viedni, no ako Primark už avizuje, to by sa mala čoskoro zmeniť.

Ako Denník N informoval na svojich stránkach, írsky gigant sa skutočne zaujíma o Slovenský trh, na čo poukázal vedúci oddelenia prenájmu komerčných maloobchodných priestorov CBRE Peter Pohanka. Predajne Primarku môžeme nájsť po celom svete, no najpočetnejšie zastúpenie je stále v Európe.

zdroj: retaildetail.eu

Príchod tohto giganta na náš trh však stále sprevádza mnoho nástrah a možných komplikácii. Hlavnou prekážkou je údajne nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, keďže reťazec bude na jednu predajňu potrebovať zhruba 350 kvalifikovaných zamestnancov, trénovaných podľa noriem odevných reťazcov. A tých na Slovensku údajne nie je dostatok.

Záujem Primarku je údajne len o Bratislavu, no aj tu je veľký problém nájsť vyhovujúce priestory. Spoločnosť podľa svojich štandardov požaduje predajnú plochu o výmere 5000 až 8000 metrov štvorcových, čo majú problém poskytnúť aj mnohé nákupné centrá, ktoré by mohli potenciálne takéto priestory mať k dispozícii.

zdroj: yorkmix.com

O príchode na naše územie sa hovorí už dlhší čas, no tento proces podlieha zdĺhavému a komplikovanému rozhodovaniu kvôli náročným požiadavkám reťazca. Aj napriek tomu sa však odhaduje, že historicky prvá predajňa Primarku by sa mala na našom území otvoriť zhruba do 3 rokov. 

 

 

 

 

Komentáre