Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Skvelá správa z Prahy! Poslanci mesta sa na mimoriadnom zasadnutí dohodli, že novoročný ohňostroj sa tento rok konať nebude. Hlavným dôvodom má byť rešpektovanie starších osôb, malých detí a zvierat, teda skupín, ktoré sú citlivé na hluk a znečistenie, ktoré ohňostroje spôsobujú. Milovníci vítania nového roka však nemusia smútiť. Praha si totiž na december pripravila niečo iné, nové, čo by ich mohlo zaujať viac ako ohňostroj.

Zdroj: pixabay.com

Za minuloročný ohňostroj Praha zaplatila 1,7 milióna českých korún (65 920 €) a tento rok by ho mala nahradiť svetelná show premietaná na budovy (videomapping). Detaily o jej cene ani o tom, na ktoré konkrétne budovy bude premietaná mesto ešte nezverejnilo, no plán je nepresiahnuť pri jej realizácii 2 milióny českých korún (77 552€).

Zdroj: pixabay.com

„Novoročný ohňostroj je pre mnohých zaujímavý. Nie všetci obyvatelia našej metropoly však túto zábavu vítajú s nadšením. Mali by sme obzvlášť myslieť na malé deti, staršie osoby a zvieratá,“ hovorí k zmene tradície Jiří Pospíšil, predseda klubu zastupiteľov Spojených sil pre Prahu. Prezradil tiež, že vyhlášku, ktorá reguluje zaobchádzanie s pyrotechnikou v meste, budú v budúcnosti čakať úpravy. Jedno je však isté už teraz – predstavitelia mestskej rady začali podnikať kroky k tomu, aby sa počas osláv Nového roka znížilo nielen množstvo hluku v meste, a aby sa menej znečisťovalo ovzdušie a okolie Prahy. A my pevne veríme, že sa stanú vzorom aj pre ďalších obyvateľov a návštevníkov tohto krásneho a historického mesta.

Komentáre