Denne sa na oblohe nachádzajúci tisícky a tisícky lietadiel, ktoré slúžia pre tisícky rôznych leteckých spoločností. Niektoré sa zacieľujú na maximálny počet pasažierov na palube, čím maximalizujú svoj profit a môžu si tak dovoliť aj účtovať za letenky menšie množstvo peňazí.

Na druhej strane sú tu zas letecký prepravcovia, ktorí dokážu ponúknuť svojim pasažierom aj patričný komfort a luxus. Vo väčšine lietadiel sú miesta na sedenie usporiadané minimálne do dvoch niekedy aj do troch rôznych kategórii. Prvá je bežná, Economy class, no a potom za príplatok tu máme Business class, ktorá už svojim komfortom rozmaznáva svojich pasažierov a pre tých najnáročnejších tu je ešte aj First class, ktorej komfort sa dá zrovnať s komfortom luxusnej hotelovej izby. Jej cena je však oproti hotelovej izbe ešte vyššia.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: kestrel aviation management

Existujú však aj ľudia, ktorí nechcú cestovať bežným dopravným lietadlom spolu s ostatnými, a tak si na svoje cesty buď prenajmú alebo zakúpia tkzv. „Private Jet“, čo je súkromné lietadlo alebo súkromný let pre konkrétneho zákazníka. Tu už sa začíname pohybovať trošku v iných cifrách.

zdroj: kestrel aviation management

Pre ľudí, ktorým by klasciký private jet nestačil, je tu „klasické dopravné lietadlo“ Boeing 787 Dreamliner prerobený na luxusný byt. Jeho oficiálne označenie je VVIP Dreamliner B787 Dreamjet. Lietadlo označené týmto názvom je doslova už luxusným lietajúcim penthousom. V týchto dňoch tento skvost pristál na letisku Stansted v Londýne a takmer okamžite pritiahol pozornosť novinárov a nadšencov lietadiel. Tento 5-hviezdičkový hotel spojený s 5-hviezdičkouvou leteckou spoločnosťou môžete vlastniť aj vy osobne…. pokiaľ sa vám doma niekde bokom povaľuje približne €263 miliónov.

VVIP Dreamliner B787 Dreamjet je dielom leteckých inžinierov, ktorý ho konštruovali už od roku 2009. Ako základ zobrali klasický Boeing 787 Dreamliner, ktorý je postavený na prepravu 335 pasažierov. VVIP Dreamliner B787 Dreamjet je konštruovaný však už len pre 30 cestujúcich, avšak v maximálnom luxuse a prepychu.

Tento skvost bol svetu predstavený na výstave v Ženeve, kde si aj našiel už svojho majiteľa, ktorým je istý podnikateľ z Ázie. Ten ho bude využívať na súkromné účely, no bude ho aj ďalej prenajímať. Pokiaľ by ste si Dreamjet prenajali na váš let z Londýna do New Yorku, vyšlo by vás to zhruba na €145 000 a pokiaľ by ste však chceli využiť jeho maximálnu dĺžku letu bez medzipristátia, čo je 17 letových hodín, tak by ste si museli pripraviť zhruba €310 000.

zdroj: kestrel aviation management

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here