Skupinka rybárov sa plavila pri pobreží Kalifornie, keď zrazu z ničoho nič spozorovali, že sa v diaľke vo vode niečo deje. Už z pól kilometra boli schopní identifikovať, že sa jedná o veľrybu v problémoch. Nevedeli presne kde je problém a tak sa k nej museli priblížiť bližšie. Okamžite zavolali pobrežnú hliadku, no oni na jej príchod nechceli čakať.

Zhruba po hodine sa rozhodli preskúmať, či je veľryba zranená a prečo presne nemôže odplávať. Behom pár minút sa ponoril pod vodu k masívnemu cicavcovi. Stará veľryba bola zachytená do rybárskej bójky a sama sa odtiaľ nedokázala vyslobodiť. Jeden z rybárov – Sam – preto neotáľal a skočil hneď do vody v záchrannej veste a s nožom v ústach. Takmer po 3 hodinovej námahe a úsilí sa tomuto odvážlivcovi podarilo lano prerezať a veľrybu zachrániť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Odvážny čin tohto komerčného rybára obletel za krátko celý svet. Zoberieme do úvahy veľkosť vyplašeného zvieraťa, ktoré v snahe vyslobodiť sa sebou nekontrolovateľne hádzalo, Sam mal obrovské šťastie že aj on aj zviera vyviazli z tejto udalosti bez akýchkoľvek vážnych zranení.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here