Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Severná krajina, Dánsko, neoplýva horami a kopcami, no napriek tomu, sa tam môžete vybrať  zalyžovať si, priamo v hlavnom meste – v Kodani. Výnimočná stavba s názvom Amager Bakker, tiež známa ako CopenHill,  je otvorená od marca 2017 na predmestí Kodane. 

clanky.topreality.sk

Stavba je jedinečná, pretože je spojením viacerých funkcii. Predovšetkým je to spaľovňa a elektráreň, no okrem toho sú tu umiestnené a priestory pre voľnočasové aktivity. Turistický chodník, celoročná lyžiarska zjazdovka a počas budúceho roka pribudne aj najvyššia umelá lezecká stena. 

CopenHill je typický svojim klinovým tvarom a zelenou strechou, ktorá slúži ako lyžiarská zjazdovka. Zjazdovku otvorili v októbri tohto roku. Začína vo výške 90 metrov nad zemou a asi v polovici je 180 stupňová zákruta, ktorá vedie zjazdovku až k prízemiu budovy. Celá zjazdovka má asi 400 metrov. 

BIG/LaurianGhitoiu

Lyžiari môžu využiť buď kotvový vlek alebo kobercový/pásový vlek. Pokiaľ ste začiatočníci, nemusíte hneď kupovať novú výstroj, stačí si priamo na zjazdovke požčiať celú lyžiarsku alebo snowboardisticku výstroj pre deti aj dospelých. 

Komentáre