Do celosvetovej súťaže o najzábavnejšiu fotografiu z prírody za rok 2019 sa zapojilo celkovo viacej ako 4000 fotografií z 68 rôznych krajín po celom svete. Z celkového počtu bolo následne vybraných 40, ktoré zabojovali o titul „Comedy Wildlife Photography Awards 2019“.

Víťazná fotografia pochádza z africkej Botswany od fotografky Sarah Skinner, ktorej sa podarilo zachytiť humorný moment 2 levov. Malé levíča v zápale hry pokladalo varlatá staršieho samca za niečo zábavné, alebo si ich pomýlilo s hračkou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Sarah Skinner / Comedy Wildlife Photo Awards 2019

„Sledovala som skupinu levov zloženú zo samcov, samíc a mladých levíčat. Počas poobednej siesty sa jeden zo samcov postavil a začal kráčať smerom od levíčat. Jedno z mláďat si toho všimlo a v zápale hry sa rozbehlo za ním. Levíča bolo na jedno oko slepé. Najskôr celá situácia vyzerala, že chce na staršieho samca len vyskočiť, no levíča išlo priamo po jeho varlatách. Našťastie pre samca ich mláďa minulo a starší samec tak neprišiel o svoju pýchu,“ opísala Sarah celú situáciu vzniku jej víťaznej fotografie.

The Comedy Wildlife Photography Awards je celosvetová súťaž, ktorej primárnym cieľom je humorne poukázať na ochranu prírody.

Ostatné súťažné fotografie, ktoré sa dostali až do finále

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here