Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Spolu s bývaním na vidieku a často v odľahlejších častiach konkrétneho regiónu ale vznikajú aj menšie alebo väčšie problémy. K jedným z tých najčastejších patria verejné inžinierske siete a ich dostupnosť. Najviac však situáciu komplikuje kanalizácia.

Objednajte si septik

Riešením pre váš dom alebo záhradu preto môže byť dobrý septik. S tými najlepšími vlastnosťami a  vybavením jednotlivých komôr. Ak nemáte možnosť napojiť svoj dom na verejnú kanalizáciu, tento odpadový systém vás môže zachrániť.

Správne veľká betónová žumpa je vyrobená z vodotesného betónu a oceľovej výstuže. S jednou alebo viacerými komorami tak nebude váš dom odpadovými vodami ohrozovať kvalitu pôdy a podzemných vôd v okolí vášho domu.

zdroj: voderady-panske1.sk

Opatrenia, na ktoré by ste pred inštaláciou nemali zabúdať

Ak sa rozhodujete postaviť si rodinný dom na krásnej samote, myslite na okolie. Nezabudnite na hydroizolácu základov, pretože voda a vlhkosť nebudú mať so stavbou a celou jej konštrukciou žiadne zľutovanie.

V rámci výstavby vyriešte aj to, ako bude na tom umiestnenie zvolenej žumpy. Veľkosť vyberajte najmä na základe počtu členov v domácnosti a spotreby, ktorú má. Pozor na to, aby nebola v tesnej blízkosti domu ani častí záhrady, na ktorej plánujete relaxovať.

Ak však použijete dobrý poklop a zaistíte ním správne vetranie žumpy a jej pravidelné čistenie, s odpadovými vodami z vášho domu budete mať najmenšie starosti. Dobrý septik s jeho vlastnosťami tej najvyššej odolnosti vám však bude slúžiť niekoľko rokov a uspokojí všetky základné potreby.

Komentáre