Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Zamýšľali ste sa niekedy v minulosti nad tým, že by ste sa chceli preletieť v stíhačke alebo ju dokonca vlastniť? Na Floride je teraz jeden plne funkčný F-16 Fighting Falcon na predaj za $8.5 milióna. Lietadlo je demilitarizované a nikdy predtým nebolo ostro nasadené, keďže bolo v privátnom vlastníctve.

Na lietadle sa nenachádza ani kompletne vybavený zbraňový arzenál. Okrem toho je však stíhačka plne funkčná a prevádzky schopná. Moderné vybavenie ako špeciálne nočné videnie alebo zbraňový navigačný systémplne funkčné. Lietadlo taktiež prešlo aj modernizáciou, vďaka ktorej mu jeho technický stav dovoľuje dosiahnuť aj maximálnu rýchlosť Mach 2,05 vo výške 12 kilometrov, čo predstavuje zhruba rýchlosť 2500 kilometrov za hodinu.

Lietadlo bolo majetkom spoločnosti zaoberajúcej sa testovaním bojových strojov, ktorá takéto testy vykonávala pod záštitou amerického Ministerstva obrany. Nový majiteľ bude musieť o svojej kúpe informovať americké úrady a taktiež sa aj zaručiť, že neoprávnené osoby nebudú mať prístup k bojovým systémom ako aj prislúbiť, že lietadlo bude za každých okolností v prípade potreby hájiť záujmy krajiny.

 

Komentáre