Dnes ráno obleteli svet veľmi smutné správy o páde etiópskeho lietadla, pri ktorom zahynulo všetkých 149 cestujúcich a 8 členov posádky. Na palube lietadla sa nachádzali aj 4 občania Slovenskej republiky, medzi nimi aj menželka a syn poslanca za SNS, Antona Hrnku. Tieto informácie potvrdil aj portál Pravda.sk.

zdroj: BBC

Ďalšou slovenskou obeťou je charitatívna pracovníčka, ktorá cestovala do Kene. Totožnosť 4 obete sa zatiaľ nepodarilo zistiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Lietadlo leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines typu Boeing 737 Max-8 ma zrútilo krátko po štarte. Namierené malo z Addis Abeba do Nairoby. Lietadlo opustilo miestne letisko o 8:44 ráno a takmer okamžite po štarte s ním dispečeri stratili spojenie. Pilot stroja nahlásil problémy a žiadal o povolenie o návrat, no na letisko sa žiaľ už nevrátili. Zrútenie bolo potvrdené len 6 minút po štarte.

zdroj: BBC

Na jeho palube sa nachádzalo celkom 149 cestujúcich a 8 členov posádky. Pasažieri boli celkovo z 33 krajín. Príčina pádu lietadla zatiaľ nie je úplne známa. Podľa švédskeho servera flightradar24, zaoberajúci sa sledovaním leteckej premávky uviedol, že lietadlo po štarte nemalo stabilnú vertikálnu rýchlosť.

Komentáre