Dnes ráno obleteli svet veľmi smutné správy o páde etiópskeho lietadla, pri ktorom zahynulo všetkých 149 cestujúcich a 8 členov posádky. Na palube lietadla sa nachádzali aj 4 občania Slovenskej republiky, medzi nimi aj menželka a syn poslanca za SNS, Antona Hrnku. Tieto informácie potvrdil aj portál Pravda.sk.

zdroj: BBC

Ďalšou slovenskou obeťou je charitatívna pracovníčka, ktorá cestovala do Kene. Totožnosť 4 obete sa zatiaľ nepodarilo zistiť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Lietadlo leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines typu Boeing 737 Max-8 ma zrútilo krátko po štarte. Namierené malo z Addis Abeba do Nairoby. Lietadlo opustilo miestne letisko o 8:44 ráno a takmer okamžite po štarte s ním dispečeri stratili spojenie. Pilot stroja nahlásil problémy a žiadal o povolenie o návrat, no na letisko sa žiaľ už nevrátili. Zrútenie bolo potvrdené len 6 minút po štarte.

zdroj: BBC

Na jeho palube sa nachádzalo celkom 149 cestujúcich a 8 členov posádky. Pasažieri boli celkovo z 33 krajín. Príčina pádu lietadla zatiaľ nie je úplne známa. Podľa švédskeho servera flightradar24, zaoberajúci sa sledovaním leteckej premávky uviedol, že lietadlo po štarte nemalo stabilnú vertikálnu rýchlosť.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here