Ministerstvo AYUSH (Jogy) (India)

Názov tohto ministerstva pochádza z kombinácii začiatočných písmen anglických názvov pre ajurvédu, jogu, unani, sidhu a homeopatiu. Tento úrad vznikol v roku 1995 ako súčasť ministerstva zdravotníctva a o 20 rokov neskôr dala vláda tejto inštitúcii väčšiu dôveru a vzniká samostatné ministerstvo AYUSH. Jeho hlavnou úlohou je šírenie základných hodnôt indického lekárstva a blahodárneho tradičného životného štýlu. Často krát je terčom posmechu pre svoju zbytočnosť no obyvatelia Indie ako aj vláda mu dôverujú a má za následok napríklad aj vznik Medzinárodného dňa jógy (21.6.)

zdroj: stoplusjednicka.cz

Ministerstvo Kontroly Počasia (Čína)

Čína patrí celkom určite medzi svetové veľmoci a tak si povedali že prečo by teda nemohli rozkazovať aj počasiu? Toto ministerstvo od svojho vzniku v roku 1995 zamestnalo už viacej ako 30 000 zamestnancov, ktorých pracovná náplň je experimentálne vystreľovanie jodidu strieborného, čóm sa snažia vyvolať dážď. Ich efektivita je však otázna keďže počas ich existencie bol zaznamenaný len 12% nárast zrážok, ktoré nevyhnutne nemusel byť spôsobený ich aktivitami. Vládne zložky vkladajú do tohoto úradu veľkú dôveru, dokonca im v roku 2008 udelili aj príkaz na dohľad nad olympiádou v Pekingu, ktorá bola údajne úspešne zaliata slnkom. O rok neskôr sa im podarilo nad touto metropolou rozpútať aj snehovú búrku.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: stoplusjednicka.cz

Ministerstvo Osamelosti (Veľká Británia)

K vzniku tohto ministerstva vo Veľkej Británii viedli smutné štatistiky, ktoré ukazujú že až 200 000 dôchodcov za minulý rok neprehovorilo viacej ako mesiac s priateľom alebo niekým blízkym. Ministerstvo varuje, že osamelosť však nepostihuje len seniorov. Podľa prieskumov sa viacej ako 2 000 000 ľudí po celej krajine cíti osamelo a lekári bijú na poplach, že osamelosť môže mať na zdravie horší dopad ako 15 cigariet denne. Preto sa vláda rozhodla vytvoriť takýto úrad, ktorý vytvára plán na riešenie štátnej emočnej krízy a následne udeľuje granty a opatrenia.

zdroj: stoplusjednicka.cz

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here