V okolí indického mesta Mumbai sa znovu začali zhromažďovať plameniaci. Tisícky rúžových vtákov sa do oblasti vrátilo vďaka karanténe nariadenej v celom regióne. Znížená ľudská aktivita mala za dôsledok vyčistenie vody a vzduchu natoľko, že to prilákalo tisíce týchto nádherných vtákov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Nové fotografie týchto majestátnych zvierat boli zachytené na jednom z predmestí indického mesta Mumbai, presnejšie v zátoke Navi Mumbai. Video zachytáva dohromady viacej ako 150-tisíc jedincov týchto nádherných vtákov, ktoré sem prileteli ešte koncom apríla 2020. Miestne úrady evidujú migráciu plameniakov každý rok, no nikdy nie v takomto veľkom množstve.

Ozónovár diera sa takmer zacelila, vzduch po celom svete je čistejší a živočíchy sa vracajú na miesta, kde predtým už dávno neboli. Uzávera v spojitosti s rizikom nákazy covid-19 znížila ľudskú aktivitu a pomohla prírode. Navyše, podľa vyjadrení miestneho odborníka na plameniaky má čistejší vzduch a čistá voda za dôsledok väčšie množstvo rias vo vode. Tieto riasy sú hlavnou zložkou jedálneho lístka plameniakov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here