Informácie o takejto akvizícii sa skloňovali internetovým a módnym svetom už dlhšiu dobu. Až dnes však boli aj oficiálne potvrdené. Michael Kors kúpil značku Versace približne za 2,1 miliardy dolárov. 

Namiesto súčasného názvu Michel Kors Ldt. bude nová skupina používať názov Capri Holdings. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Michael Kors

Módna značka Michael Kors je takýmito podobnými nákupmi známa, keďže napríklad aj minulý rok zaznamenal významnú kúpu výrobcu luxusnej obuvi, značku Jimmy Choo za 1,2 miliardy dolárov. Po novom si teda značka pridala do svojho holdingu aj značku Versace.

Donatella Versace spolu so svojou dcérou Allegrou a bratom Santom bude aj naďalej držať v holdingu podiel a bude tak môcť zasahovať do závažných rozhodnutí okolo chodu spoločnosti. “Značku Versace chceme ďalej rozvíjať, dodať jej novú dynamiku, toto je skvela príležitosť, ako značku, ktorú založil môj brat a ktorú som rozvíjala uplynulé roky ďalej rovíjať a posunúť ju znova niekde inde,“ povedala hlavné umelecká riaditeľka značky Donatella Versace.

zdroj: news.sky.com (Donatella Versace)

Podľa vyjadrení Michaela Korsa a jeho manažmentu je cieľom zvýšiť tržby značky Versace z úrovne 700 miliónov EUR na hodnotu 2 miliárd EURO. Celkový počet obchodov chcú zvýšiť z 200 na 300 a taktiež chcú investovať do rozvoja eshopu.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here