Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Matka a módna návrhárka, Patricia Williams (43 rokov) z Utahu, má doma dvoch synov albínov. Keď jej najmladší Rockwell prišiel na svet vo februári 2018, jeho novonarodené fotografie boli ukradnuté a zdieľané spolu s nepríjemnými komentármi, ktoré poukazovali na jeho biele vlasy. Bohužiaľ, nebol to prvýkrát, kedy boli deti Patricie šikanované kvôli ich albinizmu. Rockwellov starší brat, Redd, bol tiež šikanovaný na ihrisku kvôli jeho koži.

Keď Rockwellove fotografie kolovali internetom, nebolo to nič príjemné a jeho rodičia sa to pokúšali zastaviť: „Dokonca som sa pokúsil osloviť jednotlivcov, ktorí zdieľajú príspevky, a prosil ich, aby ich odstránili, ale keď sme zistili, že to nedokážeme zastaviť, proste sme prevrátili očami a uvedomili si, že je to mimo našu kontrolu. Aj tak to nebolo vtipné.“

Pre Patriciu a Dalea to nebola žiadna príjemná skúsenosť, no našli sa aj ľudia čo ich chápali, a dokonca mali pocit, že sa ľudia začínajú o albinizmus viac zaujímať. Rodičia malých albínov si teraz kladú za cieľ zvyšovať povedomie o albinizme, aby zabránili šikanovaniu alebo šikanovaniu detí ako sú jej synovia.

Komentáre