Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Americký prezident Donald Trump by si mal začať dávať pozor na jazyk! Nedávno sa mu totiž svojím preslovom podarilo vyprovokovať horolezcov k tomu, aby postavili repliku múru, ktorý sa chystá postaviť na hranici s Mexikom. Trump ich v San Diegu pohoršil rečami o tom, že múr bude prakticky nezdolateľný a pre človeka nebude možné ho preliezť. Vzniknutá replika múru však dokázala, že pán prezident pravdu nemá – vysokú stavbu prekonalo len 8-ročné dievčatko. A trvalo mu to len minútu.

Zdroj: pixabay.com

Trump vo svojom prejave argumentoval nezdolateľnosť múru tým, že „20 lezcov povedalo, že jeho zdolanie by bolo veľmi náročné,“ čím motivoval skupinu horolezcov k postaveniu jeho už spomínanej repliky. Tá slúžila ako nástroj na demonštráciu toho, že výška múra naozaj nie je prekážkou na to, aby ho ľudia preliezli a bezpečne sa dostali na druhú stranu.

Zdroj: pixabay.com

5,5 metra vysoký múr za minútu zdolala 8-ročná Lucy Hancock, ktorá si pri lezení pomáhala horolezeckým výstrojom a bola istená. Keď zišla dole povedala, že to bolo naozaj ľahké. Podobný názor mal aj muž, ktorý nezdolateľný múr zdolal za 40 sekúnd. Aj keď pravdou zostáva, že reálny Trumpov múr by mal byť ešte o niečo vyšší, ako táto 5,5 metrová lezecká atrakcia pre deti a horolezcov, za nezdolateľný by ho lezci ani v takom prípade neoznačili.

Komentáre